Patarimai, kaip reikėtų tinkamai dirbti turint individualią veiklą pagal pažymą

Tikriausiai kiekvienas gali suprasti pagrindinius skirtumus, kurie yra tarp individualios veiklos ir darbo, kurį dirbame pagal pasirašytą darbo sutartį. Aišku, kartais gali pasirodyti, kad užsiimant individualia veikla nereikia tiek daug dirbti, nes patys galime susidaryti darbo grafikus, imti išeigines kada norime ir panašiai. Tačiau toks darbas reikalauja kur kas daugiau atsakingumo, nes tik nuo įdėto darbo priklauso, kokias pajamas bus galima uždirbti per mėnesį.

Kokie iššūkiai gali laukti dirbant su individualia veikla?

Pasirašius darbo sutartį iš karto žinome, kokius darbus reikės atlikti, kokių rezultatų yra tikimasi ir kokie tikslai iškelti. Čia patiems nereikia atlikti visų darbų, nes turite tam tikras pareigas ir joms nustatytus darbus. Tačiau individuali veikla pagal pažymą yra visai kitas dalykas. Norint taip dirbi, turite ne tik išmanyti sritį, kurioje verčiatės, bet turite turėti bent jau šiek tiek žinių, kad galėtumėte teisingai susimokėti mokesčius. Jums patiems reikės reklamuoti ir pritraukti naujų klientų, kurie domėsis ir pirks jūsų paslaugas ar prekes. Tad vienu kartu reikės atlikti vadybininko ir pardavėjo roles. Tad atsidarius individualią veiklą vienu metu turėsite begalės pareigų ir labai dažnai darbo diena nesibaigs kaip daugeliui įprastai apie 17 val.

Kas gali turėti individualios veiklos pažymėjimą?

Individualia veikla pagal pažymą praktiškai gali užsiimti visi, kas turi idėjų, norų ir galimybes dirbti sau. Aišku, norint pasiekti gerų rezultatų, vien tik noro nepakaks. Reikia turėti idėją, kurią būtų įmanoma įgyvendinti ir ja domėtųsi aplinkiniai.

Tinkamai mokami mokesčiai

Norint verstis individualia veikla pagal pažymą, reikia nepamiršti, kad kiekvienais metais reikės susimokėti nustatytus mokesčius. Kad tai nebūtų didelė našta, visus metus tam tikro dydžio sumas reikėtų atsidėti ir tuomet nebus toks skaudus smūgis, kuris ne visiems gali būti malonus. Tad norint, kad mokesčiai būtų tinkamai suskaičiuoti, su jais reikėtų dirbti visus metus. Nuo kiekvieno mėnesio gaunamų pajamų niekas mokesčių nenuskaičiuos, tad sumokėti didesnę sumą reikės vienu kartu. Pateikiame žingsnius, kuriuos turėtų vykdyti kiekvienas:

  • Pradedant veiklą, individuali veikla pagal pažymą turėtų būti įregistruota.
  • Dirbant savo sukurtą veiklą, reikėtų nepamiršti vesti gaunamų pajamų ir išleidžiamų išlaidų žurnalo.
  • Iki nustatytos dienos reikia deklaruoti visas gautas pajamas.
  • Nuo gauto pelno reikėtų mokėti nustatytus mokesčius.