Uzbekistanas – kur Rytai susitinka su Vakarais – kultūros ir tradicijų sintezė

Kelionės į Uzbekistaną – tai pažintis su senoviniais miestais mėlynais kupolais ir minaretais, kelionės per nesibaigiančias dykumas į tūkstantmečius skaičiuojančias tvirtoves ir šventyklas, žygiai į nuostabius gamtos stebuklus Gisaro ir Čatkalo kalnagūbrių papėdėse. Be to, ši Rytų šalis keliautojus vilioja savo svetingumu, senovinėmis tradicijomis ir gardžia virtuve.

Istorijos ir kultūrų kryžkelė

Tūkstančius metų šis kraštas buvo kultūrų sankirtos ir turtingos istorijos vieta. Čia gimė Didysis šilko kelias, vystėsi zoroastrizmas, budizmas ir islamas. Tankiai apgyvendintos oazės viduryje didžiulės dykumos buvo kultūros ir prekybos centrai. Čia išliko daug mečečių ir rūmų. Jie stebina ne tik savo masteliu ir proporcijomis, bet ir jas stačiusių architektų skoniu bei meistriškumu.

Net neabejojame, kad keletas sakinių jau sužadino norą aplankyti Uzbekistaną, todėl šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kurie jums padės pasiruošti kelionei ir būsimiems nuotykiams.

Kodėl verta aplankyti Uzbekistaną?

Kodėl XXI amžiuje, kai keliautojams prieinamas visas pasaulis, daugelis renkasi Uzbekistaną? Ką gali pasiūlyti ši nedidelė Vidurio Azijos šalis?

Uzbekistanas turi unikalią archeologinių ir architektūrinių paminklų kolekciją iš įvairių epochų – nuo Aleksandro Didžiojo iki Nikolajaus II-ojo laikų. Šalia istorinių vietų Uzbekistane yra ir daug šiuolaikinių lankytinų objektų bei milijonus metų skaičiuojančių gamtos grožybių.

Uzbekistanas – tikra palaima gomuriui. Čia jūsų lauks saldūs ir kvapnūs vaisiai ir daržovės.  Ekskursijos po Uzbekistaną apima apsilankymus legendiniuose Didžiojo Šilko kelio miestuose, aprašytuose kūrinyje, tokius kaip Samarkandas, Buchara, Khiva… “Maistas” akims – milžiniški plytelėmis iškloti mėlyni kupolai (mečetės, minaretai ir medresos).

Svarbu paminėti ir tai, kad daugelio šalių piliečiai gali lengvai gauti elektroninę vizą, o lietuviai gali įvažiuoti į šalį ir be vizos joje išbūti iki 30 dienų. Paprasta ne tik įvažiuoti į šalį, tačiau ir keliauti jos viduje tiek traukiniais, tiek vietiniais lėktuvais!

Taip pat Uzbekistanas gali pasiūlyti gana daug mažai žinomų, laukinių ir atokių vietų, kurios patiks nuotykių ir neįprastų kelionių mėgėjams. Čia jums nereikės stovėti turistų minioje, o gamtos grožiu ir senoviniais paminklais galėsite mėgautis apsupti ramybės.

Leiskitės į nuotykius: saulė, skoniai ir senovės stebuklų spindesys

Kelionė į Uzbekistaną jums gali tapti tikru nuotykiu ir linksmomis atostogomis! Šilta saulėta šalis, sultingi arbūzai ir melionai, sotus plovas ir šašlykai, jodinėjimas kupranugariais ir žygiai kalnuose, pasivaikščiojimai senovinių miestų gatvėmis ir nakvynės dykumoje po begaliniu žvaigždėtu dangumi – visa tai yra Uzbekistanas!

Mūsų siūlomos ekskursijos į Uzbekistaną yra tokios pat įvairios kaip ir žmonių interesai. Čia gausu istorijos, architektūros, religijos, ekologijos, geografijos, etnografijos, gastronomijos bei kitų įdomybių. O tuos, kurie mėgsta ką nors nuveikti savo rankomis, sudomins puodžių, šilko audėjų, kilimų gamyba ir kitų amatininkų dirbtuvės. Savo grožiu jus nustebins dykumos, kalnai, ežerai, kanjonai, urvai, kriokliai, taip pat šalies flora ir fauna. Įdomus faktas – čia aptinkama net apie 300 paukščių rūšių!

Jei skaitant šį straipsnį užgimė noras aplankyti Uzbekistaną – Ingrida Tours kelionės tikrai gali tapti pagrindine jūsų kelionės plano dalimi! Mūsų paruoštos ekskursijos apima beveik visas pažintinio turizmo rūšis šalyje, tačiau jei neradote idealios kelionės – parašykite mums, ir mes parengsime individualią programą pagal jūsų pageidavimus!