Kondicionieriai namams: kaip pasirinkti?

Jeigu nusprendėte įsigyti kondicionierių namams, tikriausiai kyla nemažai klausimų, kurį vertėtų pasirinkti, nes galima rinktis iš įvairių rūšių. Kiekviena rūšis turi tam tikrus privalumus, kurie gali būti pritaikyti individualiai, atsižvelgiant kokio varianto yra ieškoma. Šiame straipsnyje papasakosime apie jų skirtingas rūšis, pateiksime jų privalumus, pagal kuriuos bus paprasčiau išsirinkti, kas jums gali labiausiai patikti.

Oro kondicionieriai, kurie montuojami prie sienos

Tikriausiai tai viena populiariausių oro kondicionierių rūšių, kurią renkasi labai dažnai. Viena iš priežasčių, kodėl ši rūšis yra paklausiausia yra ta, kad ji gali atlikti nemažai funkcijų, tai yra vėsinimo, šildymo, vėdinimo ir kitas. Tad vienas prietaisas gali atstoti net kelis įrenginius ir tai duoda labai didelį privalumą. Šie kondicionieriai namams nesunkiai galima pritaikyti bet kokiose patalpose, tad nereikia sukti galvos, ar jie tiks tam tikroje kambario vietoje. Be to, sieniniai oro kondicionieriai yra viena iš pigiausių kondicionieriaus rūšių ir tai dar vienas kriterijus, kodėl jie yra tokie paklausūs. Šie prietaisai susideda iš dviejų dalių, tai yra vidinio ir išorinio bloko. Jo nerekomenduojama montuoti miegamajame, nors jis dirba tikrai ne garsiai, bet minimalų garsą vis tiek skleidžia.

Oro kondicionieriai, kurie montuojami prie lubų

Nors šie oro kondicionieriai vadinami lubiniais, tačiau jie gali būti montuojami dvejose vietose, tai yra ant sienos prie lubų, arba prie grindų šalia sienos. Tad jei gyvenate nedideliame bute, šis variantas bus tinkamas, nes neužims daug vietos. Jų privalumas toks, kad jie nepriekaištingai tolygiai paskirsto gaivų orą patalpoje, nesukurdami didesnio vėjo. Tad net ir stovint šalia nejusite stipraus kondicionieriaus pūtimo. Jie orą gali skirstyti net keturiomis kryptimis (ne visi), tokiu būdu kur kas greičiau galima atvėsinti arba sušildyti patalpą. Nors šios rūšies kondicionieriai gali būti montuojami bet kokiose erdvėse, tačiau didesnės rekomendacijos juos rinktis yra didesnėms erdvėms.

Oro kondicionieriai, kurie yra pastatomi

Šios rūšies kondicionieriai namams gali būti tvirtinami tiek prie grindų, tiek prie lubų. Renkantis šiuos prietaisus labai svarbu žinoti vieną taisyklę, kad jei jie tvirtinami prie lubų, oro srovė turi būti nukreipta horizontaliai, jeigu prie grindų, vertikaliai. Tokiu būdu oras bus paskirstomas tolygiai. Kaip ir lubiniai oro kondicionieriai, jie gali būti nustatomi taip, kad keliomis oro srovėmis pūs orą į patalpą ir taip galės žymiai greičiau ją atvėsinti arba sušildyti.