KOKIAS PLYTELES GALIMA NAUDOTI LAUKE? 

Lauko plyteles pirmiausiai turi pasižymėti atsparumu drėgmei ir patvarumu, o paskui seka jų išvaizdos savybės, kurių reikia, kad būtų sukurtas aplinkiniams patinkantis dizainas. Šios rūšies plytelės yra naudojamos namų fasado apdailai, lauko terasoms bei kiemo takams ir aikštelėms išgrįsti. Labiausiai tinka klinkerio arba akmens masės plytelės.

Kokios plytelės labiausiai tinka mūsų krašto orų sąlygomis?

Kadangi lauko sąlygomis tinka naudoti pačias tvirčiausias ir ilgaamžiškiausias plyteles, šiuos reikalavimus idealiai atitinka akmens masės plytelės, nes jos patikimai atlaiko ne tik žiemos speigus, bet ir vasaros karščius. Jų kokybei įtakos neturi nei laikas, nei ekstremalios gamtos sąlygos. Akmens masės plytelės ypač tinka lauko grindų, kitokių paviršių, esančių namų sklypo valdose, dangai.

Į ką būtina atkreipti dėmesį, renkantis plyteles lauko dangoms?

Lauko plytelės turi būti ne tik ištvermingos ir labai patvarios, dar reikia, kad jų paviršius nebūtų slidus. Šios savybės itin praverčia tada, kai lauke pila lietus arba atsiranda apledėjimo pavojus. Todėl labiausiai paklausios yra tos plytelės, kurios padengtos specialia medžiaga, arba, kurių paviršiaus reljefas yra šiurkštus, su nelygumais. Ypač svarbu tokiomis plytelėmis išklijuoti lauko laiptų pakopas, lauko terasų grindis. Todėl, kai renkatės lauko plyteles, būkite įsitikinę ne tik jų patvarumu, bet ir saugumu.

Kaip pasirinkti paties tinkamiausio dizaino lauko plyteles?

Dabartinėje rinkoje pirkėjams pateikiamos skirtingiausio dizaino ir formų plytelės. Jei norite savo namų valdose suformuoti įspūdingą eksterjerą, tam yra suteiktos visos galimybės. Svarbiausia prieš perkant lauko plyteles, būtina įvertinti visus sodybos aplinkoje gyvuojančius atspalvius ir pagrindines esamo stiliaus formas. Tik tada įmanoma nuspręsti, kokiu tikslu naudosite lauko plyteles.

Gal norėsite, kad jos taptų iš tolo į akis krentančiu akcentu? Pavyzdžiui, granitinės lauko plytelės padeda suformuoti prabangos įvaizdį. O gal jums užteks ir to, kad plytelės darniai susilies su esama bendra aplinka? Kadangi pasirinkimo galimybės yra labai plačios, tikėtina, jog tikrai be didesnio vargo pavyks pasirinkti jums patį palankiausią lauko plytelių variantą, kuris pateisins visus jūsų lūkesčius.