Kas nerizikuoja, tas negeria šampano? Ne visada! Motociklininko apsaugų svarba skaudžių nelaimių rizikos mažinimui

Motociklas – tai ne tik transporto priemonė, bet ir laisvės, adrenalino ir nepamirštamų potyrių simbolis. Vėjas plaukuose, greitis, kelias tarsi ištirpsta po jo ratais – tai jausmai, viliojantys daugelį. Tačiau nepamirškime, kad laisvės kaina gali būti didelė. Slydimas asfaltu nelaimės atveju gali sukelti skaudžias traumas, o kai kuriais atvejais netgi ir mirtį, todėl motociklininko apsauga yra ne tik rekomenduojama, bet ir būtina kiekvienam.

Kokie pavojai tyko kelyje?

Viena dažniausių motociklininkų patiriamų traumų yra galvos sužalojimai. Todėl itin svarbu dėvėti tinkamą šalmą, atitinkantį saugumo standartus. Be to, kritimo metu nukenčia ir kitos kūno dalys: keliai, alkūnės, stuburas, krūtinė. Šioms jautrioms vietoms apsaugoti skirtos įvairios apsaugos priemonės.

Motociklininko apsaugų rūšys

  • Šarvai/krūtinės apsaugos: skirtos apsaugoti krūtinę, stuburą ir šonkaulius. Yra įvairių tipų: kietos, minkštos, integruojamos į striukę;
  • Kelių apsaugos: apsaugo kelius nuo smūgių ir lūžių. Būna įvairių formų ir dydžių, su Velcro užsegimais arba elastinėmis juostomis;
  • Alkūnių apsaugos: saugo alkūnes nuo smūgių ir nubrozdinimų. Panašios į kelių apsaugas, tačiau mažesnės;
  • Kaklo apsaugos: apsaugo kaklą nuo sužalojimų staigaus posūkio ar kritimo metu. Kaip ir šarvai, jos būna įvairių tipų: kietos, minkštos, integruojamos į striukę;
  • Nugaros apsaugos: saugo stuburą nuo smūgių ir lūžių. Yra įvairių tipų: kietos, minkštos, integruojamos į striukę;
  • Apsauginiai šortai: apsaugo dubens kaulus, sėdmenis ir kirkšnis. Ypač rekomenduojami motokroso entuziastams;
  • Apsaugos vaikams: Ssecialiai pritaikytos mažiesiems motociklininkams, užtikrinant tinkamą apsaugą ir komfortą;
  • Slaideriai: naudojami ant kelių ir alkūnių apsaugos, siekiant sumažinti trinties jėgą slystant asfaltu;
  • Integruojamos apsaugos aprangai: pastarosios įsiuvamos į motociklininko striukę, kelnes ar kombinezoną, ir, kaip ir kitos motociklininko apsaugos, užtikrina vairuojančio saugumą.

Ką rinktis?

Renkantis motociklininko apsaugas, svarbu atsižvelgti į savo vairavimo stilių, motociklo tipą ir kelio sąlygas. Jei dažnai važinėjate dideliu greičiu ar dalyvaujate varžybose, jums reikės aukštesnio lygio motociklininko apsaugos nei ramiam pasivažinėjimui mieste. Svarbu, kad apsaugos atitiktų jūsų kūno dydį ir patogiai priglustų. Nepamirškite reguliariai tikrinti apsaugos priemonių būklės ir pakeisti naujomis joms nusidevėjus.

Ar verta rizikuoti ir nenaudoti motociklininko apsaugų?

Atsakymas į šį klausimą, turbūt, akivaizdus – ne! Motociklininko apsaugos gali išgelbėti jūsų gyvybę ir sumažinti traumų riziką. Tai nedidelė investicija, lyginant su galimomis pasekmėmis. Pasirūpinkite savo saugumu kelyje ir visada dėvėkite tinkamas apsaugos priemones!