Sėkminga pajamų deklaracija, o vėliau – ir mokesčių grąžinimas iš Vokietijos, prasideda nuo kruopštaus susipažinimo su vietinėmis mokesčių prievolėmis. Kaip ir bet kurioje kitoje valstybėje, sklandžiam procesui užtikrinti pajamų deklaravimo tvarka Vokietijoje apibrėžiama tiksliais laiko terminais. Žinoti ir kasmet jų laikytis privalu kiekvienam mokesčių mokėtojui.
Kokias datas būtina įsiminti ir kaip užtikrinti sėkmingą pajamų deklaravimą laiku? Straipsnyje – svarbiausių terminų sąrašas, patarimai greitam deklaravimo procesui ir aktualios išimtys.
Mokestinių metų laikotarpis
Vokietijoje mokestiniai metai atliepia kalendorinius metus: tai reiškia, kad šis laikotarpis prasideda sausio 1-ąją, o baigiasi – gruodžio 31-ą dieną. Ką kiekvienam mokesčių mokėtojui svarbu nuveikti mokestinių metų eigoje? Šiuo laiku rekomenduojama kaupti visus finansinius įrašus apie gautas pajamas ir patirtas išlaidas, kurioms gali būti taikomos mokesčių lengvatos ar mokesčių susigrąžinimas iš Vokietijos. Tai darykite pažingsniui, iškart po to, kai įgyvendinama konkreti operacija. Mokestiniams metams pasibaigus beliks pateikti surinktus dokumentus Vokietijos mokesčių inspekcijai – Finanzamt.
Pajamų deklaravimo terminai
Pajamų deklaravimas, vokiečių kalboje vadinamas fraze „Steuererklärung“ – tai praėjusiais mokestiniais metais sugeneruotų pajamų apibendrinimas. Teikdami metinę deklaraciją, mokesčių mokėtojai privalo nurodyti šiuos finansinius duomenis: gautas pajamas, patirtas išlaidas, mokesčių lengvatas (jei jos taikomos) bei kitą su asmeniniu ir verslo kapitalu susijusią informaciją.
Įprastai šią užduotį Vokietijos gyventojai turi atlikti iki gegužės 31 d., tačiau išimtiniais atvejais (susisiekus su mokesčių inspekcija ir pateikus pateisinamą priežastį), terminas gali būti pratęstas. Pajamų deklaravimo periodas ilgesnis ir bendradarbiaujantiems su mokesčių konsultantais – dėl lėtesnio biurokratinio proceso, deklaruodami pajamas su įmonės pagalba tam turėsite laiko iki gruodžio 31 d.
Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos – kada tikėtis sugrįžtančios permokos?
Tiksliai užpildžius reikiamas formas ir pateikus visus būtinus dokumentus, jūsų deklaraciją peržiūrės Vokietijos mokesčių inspekcijos darbuotojas. Atsižvelgiant į metų eigoje jau sumokėtą pajamų mokestį bei kitas patirtas išlaidas, bus suskaičiuojama grąžintinos permokos suma arba mokestinė prievolė. Apie grąžinamą arba mokėtiną sumą gyventojai informuojami atskiru pranešimu, vokiškai vadinamu „Steuerbescheid“.
Įprastai mokesčių grąžinimas iš Vokietijos gali užsitęsti nuo 2 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo institucijos užimtumo. Permoka mokesčių mokėtojams grąžinama į nurodytą banko sąskaitą, o prireikus sumokėti papildomą sumą, tą reikėtų padaryti per keturias savaites nuo gauto pranešimo.
Sklandesnis procesas su profesionalo pagalba
Nors pajamų deklaravimas Vokietijoje – nesudėtingas procesas, įveikiamas ir savarankiškai, nemaža dalis mokesčių mokėtojų renkasi patikimesnį ir saugesnį būdą pranešti apie metų eigoje sugeneruotas pajamas. Mokesčių asistentai, jų visapusė pagalba ir nuolat atnaujinamos žinios – pravartus sprendimas tuomet, kai vokiečių kalba ar pajamų deklaravimo sistema gyventojui nėra pažįstama itin gerai. Šiuo atveju dirbančiajam Vokietijoje pakaks pateikti reikalingus dokumentus, o likusiomis užduotimis pajamų deklaravimo procese pasirūpins specialistas. Be to, pasirinkus šį būdą pranešti apie deklaruotas pajamas, mokesčių mokėtojui skiriamas ilgesnis paieškos teikimo terminas (iki gruodžio 31 d.). Tai ypač pravartu tuomet, kai dokumentų paieškos procesas užtrunka ir norisi išvengti pavėlavimo rizikos.
Mokesčių deklaravimo terminai – tai vienas svarbiausių dalykų, su kuriuo susipažinti privalo kiekvienas asmuo, dirbantis ar vystantis verslą Vokietijoje. Nuosekliai vadovaudamiesi mokesčių inspekcijos teikiamomis laiko gairėmis, metinę deklaraciją pateiksite be jokio vėlavimo ir streso. Sėkmės atveju (jei jums priskaičiuojama mokesčių permoka) grąžintina suma į banko sąskaitą taip pat grįš anksčiau, na o besirenkantiems specialistų pagalbą, pajamų deklaravimo laikotarpiai tampa lankstesni, tačiau atsakomybė tiksliai ir laiku pateikti reikiamą informaciją išlieka.