Kredito kortelė – finansinė paslauga, kurią pasirinkę, laimite iš karto

Ar kada nors pagalvojote, kokio dydžio mėnesinių pajamų Jums pakaktų, kad galėtumėte gyventi nevaržydami nei savo, nei savo šeimos narių poreikių? Vienų įvardinta suma gali būti artima vidutiniam darbo užmokesčiui, tuo tarpu kitų norai toli gražu ne tokie kuklūs ir, atrodytų, yra kone iš fantazijos srities. Tačiau juk kartais galima ir pasvajoti, ar ne?

Žinoma, tikėtis, kad per artimiausius mėnesius pajamos „išsipūs“ taip, jog nebeteks susidurti su situacija, kai tenka rinktis, kurią prekę ar paslaugą įsigyti, o prieš ką – užsimerkti, šiek tiek prasilenkia su realybe. Tačiau, pasidomėjus, kokias galimybes siūlo finansines paslaugas teikiančios įmonės (ne tik bankai ar kredito unijos, bet ir greitųjų paskolų bendrovės), šviesa tunelio gale tikrai matosi. Viena iš finansinės pagalbos galimybių – greitasis kreditas internetu. Tiesa, ne mažiau klientų dėmesio sulaukia ir kredito kortelė. Tai – finansinė paslauga, įprastai siejama su stambiaisiais kreditoriais, tačiau, reaguojant į besikečiančius klientų lūkesčius, siūloma ir greitųjų kredito bendrovių. O neretai – net ir labai patraukliomis sąlygomis.

Kreditas ar kredito kortelė? Padėkite apsispręsti!

Jei esate sąmoningas klientas, vertinantis ne tik naudą, kurią atneša greitieji kreditai, bet ir suvokiantis atsakomybę, užgriūvančią kartu su naujais finansiniais įsipareigojimais, šis klausimas gali kilti ir Jums. Dėl jo, kaip ir bet kurio kito klausimo, susijusio su greitaisiais kreditais, galite drąsiai kreiptis į kredito bendrovę, kurios teikiamomis finansinėmis paslaugomis ketinate naudotis. Žinoma, į šį klausimą bandysime atsakyti ir mes.

Tiek kreditas, tiek kreditinė kortelė – paskola, kurią, objektyviai įvertinus kliento galimybes tinkamai vykdyti finansinius įsipareigojimus, sutinka suteikti kredito bendrovė. Norint priimti sprendimą, kurią finansine paslauga racionaliau naudotis individualiu atveju, svarbu suvokti esminį skirtumą tarp kredito ir kreditinės kortelės.

Pasirašius greitojo kredito sutartį, visa paskolos suma iš karto „įkrenta“ į banko sąskaitą. Patarinėti, kur ir kaip galima išleisti pasiskolintus pinigus, tikriausiai nereikia. Visgi, įprastai vadinamieji mikrokreditai klientų banko sąskaitose ilgai neužsiguli, o būna išleisti reikiamo daikto įsigijimui ar mokėjimui už tam tikrą paslaugą.

Tuo tarpu kredito kortelė – galimybė laisvai disponuoti tam tikro dydžio suma, vadinama kredito limitu. Dažniausiai klientai visos kredito sumos iš karto neišleidžia (jei yra toks poreikis, derėtų imti įprastą greitąjį kreditą), o, išsitraukę vadinamąją „stebuklingą“ kortelę, šia padengia išlaidas už aktualius pirkinius. Tikėtina, jog vieną mėnesį kredito kortele padengsite, pavyzdžiui, tūkstantį ar net daugiau siekiančią sumą, kitą – kelis šimtus ar vos keliasdešimt eurų. O, gali būti, jog kažkurį mėnesį kredito kortelė ir visai nebus reikalinga: užteks savo asmeninių gaunamų pajamų.

Taigi, apibendrinant galima teigti, jog kredito kortelė (kredito linija) praverčia tuomet, kai su neplanuotomis išlaidomis susiduriama nuolat, tačiau konkrečios sumos įvardinti negalima. Tuo tarpu kreditas – konkretaus dydžio suma, naudojama iš anksto žinomo poreikio patenkinimui.  

Kredito kortelė: kaip galima iš šios finansinės paslaugos laimėti daugiausia?

Pasinaudoję galimybe gauti kredito kortelę, žinoma, Jūs laimite iš karto. Tai yra galite gyventi, nevaržydami savo poreikių. Nesvarbu, būtų kalbama apie kasdienį apsipirkimą maisto prekių parduotuvėje ar atostogas užsienyje. Įvertinę, ar konkretus daiktas/paslauga Jums iš tiesų yra reikalinga, galite ja džiaugtis dabar, sumokant pinigus dalimis. Beje, kredito kortelės palūkanos yra skaičiuojamos nuo panaudoto kredito dalies, o ne kredito limito sumos.

Dar daugiau laimėsite, jei skirsite laiko geriausias sąlygos siūlančio kreditoriaus pasirinkimui. Pavyzdžiui, „Nordecum“ kredito kortelė, kurią klientams siūlo „SMSpinigai“ – tai ne tik nedidelės palūkanos, bet ir galimybė pasinaudoti „Cashback“. Tai – 2 proc. nuo pirkinių sumos, išleistos naudojantis kredito kortelė. Juk mažos dovanėlės stiprina draugystę, tiesa?