Ką veikti Vilniuje, kai nėra ką veikti (10 idėjų vilniečiams)

Kaip Vilniaus gyventojas galiu patvirtinti, kad būna dienų, kai atrodo, jog nėra ką veikti. Gera žinia ta, kad iš tiesų yra daugybė dalykų, kuriuos galima nuveikti net ir niūriausiomis dienomis. Taigi, jei pasijutote įstrigę rutinoje, štai keletas idėjų, ką nuveikti Vilniuje.

  1. Eikite pasivaikščioti į parką. Nepriklausomai nuo oro sąlygų, pasivaikščioti viename iš daugybės Vilniaus parkų visada yra gera idėja. Ne tik pakvėpuosite grynu oru ir pasimankštinsite, bet ir galėsite pasigrožėti gamtos grožiu. Vieni iš mano asmeniškai mėgstamiausių parkų yra Vingio parkas, Bernardinų sodas ir Grūto parkas.
  2. Apsilankykite muziejuje. Jei ieškote, ką veikti uždarose patalpose, apsilankykite viename iš daugelio Vilniaus muziejų Nuo Lietuvos etnokosmologijos muziejaus iki Nacionalinės dailės galerijos – tikrai rasite jus dominantį muziejų.
  3. Apsipirkite. Net jei neketinate išleisti pinigų, apsipirkinėjimas vitrinose gali būti puikus laiko praleidimo būdas. Keliaukite į Pilies gatvę arba Gedimino prospektą, kur galima apsipirkti geriausiai Vilniuje.
  4. Apsilankykite kavinėje ar restorane. Tai vienas iš mano asmeninių mėgstamiausių užsiėmimų, kai jaučiuosi nuobodžiaujantis. Išbandyti naujus patiekalus ir gėrimus visada smagu, o dar geriau, kai tai galima daryti geroje kompanijoje. Tarp mano mėgstamiausių vietų pavalgyti Vilniuje yra „Kainos” restoranas, „Momo koldūnai ir vyninė” ir picerija „Greitas picerija”.
  5. Eikite maudytis. Jei ieškote būdo, kaip įveikti karštį, eikite paplaukioti Vilniuje yra keletas baseinų ir ežerų, kuriuose galite išsimaudyti, pavyzdžiui, Balsių ežeras, Girulių baseinas.
  6. Patirinėti Vilnių. Vienas geriausias Vilniaus bruožas yra tas, kad čia visada galima atrasti ką nors naujo. Skirkite šiek tiek laiko pasivaikščioti po miestą ir pažiūrėkite, kur atsidursite. Galbūt tiesiog rasite naują mėgstamiausią vietą Vilniuje.
  7. Apsilankykite renginyje. Vilniuje visada vyksta daugybė renginių, todėl tikėtina, kad galėsite rasti tai, kas jus domina. Nuo muzikos koncertų iki meno parodų – kiekvienas ras ką nors sau.
  8. Keliaukite į vienos dienos kelionę. Jei ieškote nuotykių, leiskitės į vienos dienos išvyką už Vilniaus ribų Lietuvoje yra daugybė gražių lankytinų vietų, o vienos dienos išvyka yra puikus būdas jas apžiūrėti. Tarp mano mėgstamiausių yra Trakai, Kaunas ir Anykščiai.
  9. Praleiskite laiką su draugais ar šeima. Kartais geriausias dalykas, kai nuobodu, yra leisti laiką su mylimais žmonėmis. Nesvarbu, ar eisite išgerti kavos, pasivaikščioti, ar tiesiog liksite namuose ir kalbėsitės, kokybiškas laikas su artimaisiais visada yra gera idėja.
  10. Padarykite ką nors dėl savęs. Jei jaučiatės labai nuobodžiaujantis ir prislėgtas, padarykite ką nors, kas jus džiugina, ar tai būtų mėgstamos knygos skaitymas, atpalaiduojanti vonia, ar bėgiojimas, būtinai padarykite tai, kas jus džiugina.

Nereikia nuobodžiauti vien dėl to, kad nieko nerodo per televizorių arba kad neturite jokių dienos planų. Vilniuje yra ką veikti net ir niūriausią dieną. Tad kai kitą kartą turėsite laisvo laiko, kodėl neišbandžius vienos (ar visų) šių veiklų?