Ką reikia žinoti apie teritorijos stebėjimą vaizdo kamera?

Pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti prieš renkantis vaizdo stebėjimo sistemą, yra jos tikslai ir uždaviniai. Kam reikalinga įranga? Ką norite pamatyti? Jei aiškiai atsakysite į šiuos klausimus, jums bus daug lengviau pasirinkti efektyvią sistemą.

Su kokiais iššūkiais susiduria vaizdo stebėjimas?

Vaizdo stebėjimas skirtas fiksuoti įvairius veiksmus, kurie gali įvykti biure, prekybos centre, vaistinėje, restorane, sandėlyje, kieme ir pan. Todėl galime išskirti pagrindines vaizdo stebėjimo sistemos išspręstas užduotis:

  • Neteisėtų veiksmų fiksavimas;
  • Darbuotojų darbo kontrolė;
  • Darbo aplinkos stebėjimas objekte;
  • Namų aplinkos stebėjimas.

Atsakydami į klausimą, kaip pasirinkti vaizdo stebėjimo sistemą, turite pasikliauti šiais veiksniais:

  • Saugomo objekto vertė. Norint apsaugoti perimetrą, svarbu suprasti šį parametrą. Šis veiksmas yra labai svarbus norint tinkamai įvertinti sistemos kainą. Pavyzdžiui, ar visada tikslinga įrengti sudėtingą stebėjimo sistemą, ar pakanka pigesnio varianto?
  • Vaizdo stebėjimo kameros Atsižvelgiama į vietas, jų skaičių, vaizdo archyvo saugojimo laiką, įrangos vietą.
  • Sistemos įgyvendinimas. Svarstoma, ar reikia paslėptų, valdomų kamerų, įmontuotų kupole. Ar užteks naudoti standartinius įrenginius. Nagrinėjama gatvių stebėjimo kamerų panaudojimo galimybė.
  • Įrangos tipas, užtikrinantis archyvo įrašymo ir saugojimo procesą.

Kokią vaizdo stebėjimo sistemą pasirinkti?

Perduodamo vaizdo kokybė priklauso nuo to, kokią vaizdo stebėjimo sistemą pasirinksite. Taigi, pavyzdžiui, analoginės stebėjimo sistemos vaizdas yra prastesnis nei IP sistemos vaizdas.

Pastaruoju metu visi gamintojai daugiausia dėmesio skiria vaizdų raiškos didinimui. Tačiau faktas, kad megapikseliai ne visada yra geros vaizdo kokybės raktas, yra neginčijamas.

Vaizdo kokybei įtakos turi objekto apšvietimo sąlygos. Jie gali skirtis dėl fotoaparato jautrumo, spalvų kokybės ir greičio bei kontrasto. Kad vaizdas būtų aiškus, svarbu užtikrinti, kad objektas būtų gerai apšviestas, ypač fotografuojant naktį. Todėl daugelyje šiuolaikinių vaizdo stebėjimo sistemų yra įmontuotas infraraudonųjų spindulių apšvietimas.

Papildomi apšvietimo įrenginiai padeda pagerinti vaizdo kokybę esant sudėtingoms oro sąlygoms ir ilgą laiką naudojant. Į visa tai reikia atsižvelgti renkantis vaizdo stebėjimo sistemą konkrečiam objektui. Tad pagrindiniai kriterijai pasirinkime išlieka – didžiausias įmanomas įrašymo greitis ir kokybė.