Kaip išmokti skirtingas masažo technikas?

Masažas yra viena iš seniausių gydymo ir skausmo malšinimo formų. Senovės graikai ir romėnai naudojo „lytėjimo meną“ kaip pagrindinį gydymo metodą. V amžiaus pr. Kr. pradžioje Medicinos „tėvas“ Hipokratas rašė, kad „gydytojas turi žinoti daug dalykų, bet būtinai turi mokėti trinti“, nes „trynimas gali įtempti labai laisvą sąnarį, o atlaisvinti kitą labai įtemptą“.

Norite sužinoti viską apie masažo terapiją ir kokios yra jo technikos? Kai skauda kūną ir reikia jam pagalbos? Jei manote, kad nieko negalite padaryti, išskyrus skausmą malšinančius vaistus, šis straipsnis skirtas jums.

Masažo nauda

Yra daug mokslinių tyrimų, kurie išryškino ir įrodė masažo naudą esant raumenų ir kaulų sistemos problemoms, mėšlungiams ir kt.

  • Atpalaiduojant įtemptus raumenis ir jungiamuosius audinius, masažas malšina skausmą ir pašalina uždegimą. Masažai padeda geriau cirkuliuoti kraujui ir taip prisotinti deguonimi bei atstatyti audinius.
  • Kitas masažo privalumas yra tai, kad jis gali palengvinti limfos tekėjimą ir pašalinti toksinus iš organizmo. Sveika limfinė sistema savo ruožtu lems sveiką imuninę sistemą.
  • Žinoma, masažo nauda platesnė. Pavyzdžiui, masažai veikia nervų sistemą, suaktyvindami „parasimpatinę nervų sistemą“, kuri yra skirta pailsėti ir atsipalaiduoti kūnui susidūrus su grėsme. Jei iš tikrųjų masažas derinamas su eteriniais aliejais, tuomet jūs turite puikią atpalaiduojančią priemonę kasdieniniam stresui.
  • Masažo poveikis yra kumuliacinis. Tai reiškia, kad negalima turėti vienos sesijos per metus ir tikėtis dramatiško pagerėjimo. Kitaip tariant, reikalingas šiek tiek reguliarus jo atlikimas.

„Prisilietimo menas“ pastaraisiais metais išpopuliarėjo. Yra dešimtys masažo rūšių, kurios turi skirtingą medicininę, filosofinę ir galbūt religinę kilmę.

Švediškas masažas laikomas labiau atletišku, tailandietiškas ir ajurvedinis labiau tradicinis ir atpalaiduojantis, refleksologija idealiai tinka apatinėms galūnėms. Ir čia kyla klausimas „ar yra masažo rūšis, kuri apima visas kitas rūšis?“. Atsakymas į šį klausimą yra teigiamas ir jis vadinamas holistiniu masažu.

Holistinis masažas apima daugybę masažo rūšių ir daugybę technikų per vieną seansą. Jis taip vadinamas, nes traktuoja žmogų holistiškai, kaip vientisą darinį, susidedantį iš kūno, sielos ir dvasios.