Apsilankyti pas šeimos psichologą verta

Tam tikrais atvejais nereikia laukti, kad kažkokia problema taptų labai didelė ir jos ilgai vilkinti, nes galiausiai rezultatas bus ne koks ir ją išspręsti bus kur kas sunkiau, nei kad tai būtų galima padaryti anksčiau. Dažnai problemos kyla tarp dviejų žmonių, kurie praleidžia pakankamai daug laiko, nes atsiranda nuomonių, nesutarimų, dėl kurių ir kyla pykčiai. Tad kartais susišnekėti reikia papildomos pagalbos, o tai gali būti šeimos psichologas. Tad šiame straipsnyje norime papasakoti daugiau apie šį specialistą ir pateikti argumentus, kad pas jį lankytis verta.

Gali kardinaliai pakeisti santykius šeimoje

Kai susigyvename su vienu žmogumi, kad ir kokie santykiai tampa, atrodo, kad pagerinti situacijos nėra galimybės, nes nei vienas, nei kitas nenori keistis, o galvoja taip, kad tik vienas iš partnerių kelia įvairias problemas. Verta pripažinti, kad vieno kalto santykiuose nebūna, bet kokiu atveju tam tikrų klaidų yra padaroma iš abiejų pusių. Tačiau porų psichoterapija tai gali padėti sutvarkyti ir tiek viena, tiek kita pusė bus patenkinta rezultatu, nes atrodo kad ir daug pastangų nebus įdėta, tačiau santykiai pasikeis. Aišku, viskas gali būti palaipsniui, pirmiausia pasikeis vienas dalykas, tada kitas dalykas ir taip po truputį viskas pradės eiti tik geryn.

Kreiptis į šeimos psichologą galima ne vien tik turint problemų

Kartais tiesiog pasišnekėti įvairiomis temomis yra nepaprastai svarbu ir tai reikia mokėti. Kiekvienas iš mūsų turime tam tikras temas, kurias nenorime paliesti, tačiau, kad išgelbėti ar pagerinti santykius galima tik atvirais pokalbiais. Neretam reikia to mokytis, žinoti, kaip tinkamai išreikšti mintis, pasakyti taip, kad neįžeisti kito šeimos nario. Tad šeimos psichologas vilniuje gali padėti tai padaryti. Tikrai nereikia turėti didelių problemų, norint eiti pas jį, kartais tiesiog norima išmokti tam tikrų psichologinių dalykų, kurie gali dar labiau pagerinti santykius ir ateityje turėti kaip įmanoma mažiau problemų.

Svarbu bendras sutarimas, o ne ėjimas per prievartą

Dar viena labai svarbi taisyklė, kurios verta laikytis yra ta, kad norint gauti kokybišką gydymą ar tiesiog kokybiškai pasikalbėti, turi būti priimta viena nuomonė iš abiejų asmenų, kad pas tokį specialistą verta apsilankyti. Antroji pusė neturėtų būti prieš tokį ėjimą ir eiti vien dėl to, kad to norite jūs. Tada pas psichologą galima lankytis labai ilgai, bet tinkamo rezultato, vargu, ar bus galima pasiekti.