Kodėl verta naudoti natūralią kosmetiką?

Siekiant gyventi sveikiau, dažnai tenka rinktis tarp natūralių ir dirbtinių produktų. Pasirinkimai mūsų laukia įvairiose gyvenimo srityse. Tai natūralių ir ekologiškų maisto produktų pasirinkimas, drabužiai iš natūralių ar sintetinių pluoštų, buities  įrankiai ir švaros priemonės. Dar viena daugeliui aktuali sritis, tai naudojama kosmetika. Šioje srityje mūsų pasirinkimai taip pat lemia mūsų sveikatos ir odos būklę tiek vartojimo metu, tiek ateityje. Kaip žinia, kosmetika pagaminta iš cheminių medžiagų gali mažai padėti, bet daugiau pakenkti mūsų organizmui. Todėl verta rinktis iš natūralių medžiagų pagamintas kosmetikos priemones. Prekyboje siūloma ir natūrali dekoratyvinė kosmetika.

Kodėl turėtume rinktis natūralias kosmetikos priemones?

  • Kadangi žmogaus oda yra pralaidi, ant kūno patekusios kosmetikos priemonės įsigeria ir prasiskverbia į gilesnius sluoksnius. Nenatūralūs kosmetikos priemonių komponentai gali padaryti žalos mūsų sveikatai.
  • Natūralios kosmetikos priemonės gaminamos pasitelkus mokslo ir technologijų pasiekimus, todėl šiais laikais gaminama natūrali kosmetika nėra trumpo galiojimo laiko ar nemalonios konsistencijos. Vystantis mokslo pasiekimams sukuriami ilgesnio galiojimo kosmetikos produktai.
  • Natūrali kosmetika pasižymi efektyviu poveikiu. Pasirinkę savo odai tinkamiausius natūralios kosmetikos produktus, sulauksime puikaus teigiamo poveikio savo odai.
  • Natūralios kosmetikos produktai gaminami naudojant natūralius aliejus bei augalų ekstraktų mišinius. Specialūs augalų deriniai teikia odai skirtingą efektą. Taip pat naudojami kai kurių augalų ekstraktai turi konservuojamojo poveikio, kuris gali suteikti priemonei ilgesnį galiojimo laiką.
  • Natūrali kosmetika, nors veikia ir šiek tiek lėčiau, tačiau poveikis išlieka ilgesnį laiką. Natūralūs ingredientai nesukelia neigiamo poveikio visam organizmui.
  • Gaminant natūralią kosmetiką vengiama sintetinių dažiklių bei kvapiklių, dirbtinių konservantų.
  • Natūralių kosmetikos priemonių naudojimas yra draugiškesnis gamtai. Jos gamybos procese laikomasi gyvūnų gerovės ir tvarumo principų.

Kiekvienas žmogus rinkdamasis individualiai vertina privalumus bei trūkumus ir galiausiai pasirenka sau tinkamiausia alternatyvą. Tačiau mus visus vienija bendras siekis saugoti savo planetos gamtą, siekti didesnio tvarumo, mažinti vartojimą. Tai padaryti galime tinkamai pasirinkdami kasdienes kosmetikos priemones, maisto produktus, buitinę chemiją ir dar daugelį dalykų.