Pjūklų grandinės ir skirtingi jų tipai

Tiems, kurie nėra susipažinę su grandininiais pjūklais, vienos pjūklų grandinės gali atrodyti kaip bet kurios kitos. Tačiau yra daug skirtingų jų tipų, skirtų įvairioms reikmėms, ir kiekvienam grandininiam pjūklui reikalinga konkretaus tipo suderinama grandinė.

Apžvelgiame kai kuriuos dažniausiai naudojamus grandininių pjūklų grandinių tipus, kad suprastumėte, kuris iš jų yra tinkamiausias atliktiems darbams. Taip pat pateiksime pagrindinę informaciją, kurią reikia žinoti, kai reikia įsigyti pakaitinę grandininio pjūklo grandinę.

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp skirtingų grandininių pjūklų grandinių yra susijęs su pjovimo dantimis. Nors yra ir kitų specialistų tipų, su šiais keturiais dažniausiai susidursite.

  • Viso dydžio pjovimo dantukų pjūklų grandinės. Viso dydžio dantukų, dar vadinamos pilno kalto, grandinės yra kvadratinės formos. Tai daro juos agresyvesnius ir leidžia pjauti greičiau nei kitų tipų grandinės. Tačiau dėl kvadratinės formos jos nublanksta daug greičiau nei kitų tipų grandinės, kai naudojami pjaustant sudėtingesnėmis, nešvariomis sąlygomis, todėl jas reikės galąsti daug dažniau. Dėl savo formos juos taip pat sunkiausia pagaląsti. Grandinės su pilnu kaltu pjaustytuvu turi didesnę atatrankos riziką nei kitų tipų grandinėms, nes kvadrato formos dantys labiau „įkanda“ į medieną. Dėl šio papildomo agresyvumo ir didesnio rizikos faktoriaus viso dydžio pjovimo dantukų grandines dažniau naudos grandininių pjūklų profesionalai ir jos mažiau tinka nepatyrusiems namų vartotojams.
  • Pusės dydžio pjovimo dantukų grandinės. Šios pjūklų grandinės yra suapvalintos, todėl ilgiau išlieka aštrios. Jas geriau naudoti pjaunant kietesnę, sudėtingesnę medieną arba nešvariomis sąlygomis, dėl kurių peiliai gali greičiau nublukti. Suapvalinta forma taip pat padeda sumažinti atatrankos riziką, todėl šios grandinės yra tinkamos naudoti namuose. Jie taip pat dažnai naudojami pusiau profesionalioms ir profesionalioms reikmėms. Trūkumas naudojant tokio tipo grandinę yra tai, kad ji nepjauna taip greitai, kaip visiškai kaltinė versija, tai reiškia, kad darbas užtruks ilgiau, bet tuo pačiu, kadangi jie geriau išlaiko savo aštrumą, sugaišite mažiau laiko. juos galandant. Rezultatas yra tai, kad ši pjūklo grandinė leis jums dirbti greičiau pjaunant nešvariomis sąlygomis, net jei jie pjauna lėčiau nei pilno kalto grandinės, nes jums nereikės taip dažnai sustoti ir galąsti.
  • Drožimo dantukų grandinės. Kitas dažnas variantas yra drožimų dantukų pjūklų grandinės. Jos panašios į pusės dydžio pjovimo dantukų grandines, bet turi dar mažesnius užapvalintus kampus. Šios grandinės toleruoja nešvarias sąlygas ir užtikrina švarų, lygų pjūvį. Juos taip pat gana lengva pagaląsti.
  • Žemo profilio grandinės. Žemo profilio pjūklų grandinės yra saugiausi ir labiausiai atlaidūs grandinių tipai, todėl jie yra populiariausias pasirinkimas namų vartotojams. Jie yra suapvalinti kaip pusiau kaltinės grandinės, be to, juos lengviausia pagaląsti – vėlgi, todėl jie idealiai tinka kasdieniam naudotojui.