Vienkartinės pirštinės: kaip jas tinkamai naudoti

Jau nuo seno vienkartinės pirštinės yra reguliariai dėvimos medicinos ir sveikatos priežiūros įstaigose, siekiant išvengti galimo infekcijų paplitimo. Tačiau jei yra dėvimos vienkartinės pirštinės, labai svarbu žinoti, kokią apsaugą jos suteikia, ir suprasti, kaip svarbu jas teisingai naudoti ir nusimauti.

Taigi, visų pirma daliai žmonių kyla klausimas, ar tikrai vienkartinės pirštinės gali apsaugoti žmogų viešoje vietoje? Atsakymas vienareikšmiškas – tikrai taip. Vienkartinės pirštinės gali sumažinti infekcijų plitimą ir apsaugoti žmogų, kuris eina į viešumą, nes jo rankos bus švarios, sausos ir neužkrėstos mikrobais.

Jei kas nors nusprendžia mūvėti vienkartines pirštines viešoje vietoje, labai svarbu, kad jomis nebūtų liečiamas veidas, telefonas ar kiti nebūtini liesti paviršiai. Be to, svarbu ir tai, kaip pirštinės bus nusimaunamos. Kadangi vienkartinės pirštinės yra vienkartinio naudojimo, idealu pasirūpinti didesnėmis vienkartinių pirštinių atsargomis. Tačiau labai svarbu atminti, kad net ir mūvint vienkartines pirštines, einant į lauką būtina su savimi pasiimti ir rankų dezinfekavimo skystį ar gelį, nes nusimovus pirštines rankas reikia nedelsiant dezinfekuoti. Tuo tarpu, jei dėvint jas viena arba abi pirštinės įtrūko, su savimi turima rankų dezinfekavimo priemonė taip pat gali būti skubi alternatyva rankoms apsaugoti.

Kaip jau turbūt supratote, svarbu žinoti ir tai, kaip teisingai nusimauti vienkartines pirštines. Tai yra ypatingai svarbu, kadangi laikantis visų pagrindinių taisyklių galima lengviau užtikrinti didesnę apsaugą ir išvengti infekcijų plitimo. Taigi, turbūt klausiate savęs, kaipgi turėtumėte nusiimti panaudotas vienkartines pirštines? Pirmiausia vienos rankos pirštais suimkite ant kitos rankos esančios pirštinės išorę ties riešu ir įsitikinkite, kad neliečiate plikos odos. Nuimkite pirštinę stengdamiesi neliesti nebeapsaugotos rankos odos. Kuomet būsite nusimovę pirmąją pirštinę, ją laikykite tik su ta ranka, kuri vis dar yra su vienkartine pirštine. Įkiškite neapsaugotos rankos pirštus į vis dar ant kitos rankos esančios pirštinės vidų ir išverskite ją į kitą pusę. Tokiu atveju antroji pirštinė bus virš pirmosios. Tuomet beliks jas nedelsiant išmesti. Kai pirštinės bus išmestos, būtina nedelsiant nusiplauti rankas muilu ir vandeniu arba, jei tokios galimybės nėra, dezinfekuoti dezinfekuojamuoju skysčiu.