Viena iš populiariausių 2022 metų prekių – smilkalai

Jau iš seno žinoma, kad smilkalai yra lyg meditacijos dalis, kuri padeda suteikti ramybės oazę. Dauguma žmonių savo namuose vis dažniau randa tuos kvapus, kurie padeda sukurti jaukumo ir šilumos. Tam, kad smilkalams būtų suteikta speciali vieta, pasinaudojamos smilkalinės, kuriose ir yra smilkinami smilkalai. Pačios smilkalinės gali būti naudojamos ir, kaip puiki namų interjero detalė.

Kodėl yra naudingi smilkalai?

Kiekvieną dieną mus supa rutina, nerimas, stresas, poilsio trūkumas ir begalė kitų neigiamų išorinių veiksnių, kurie sukelia nemalonius pojūčius. Tam, kad būtų galima bent šiek tiek pabėgti nuo šių esamų problemų, pasitelkiama smilkalų pagalba. Ypatingai siūloma smilkalus smilkyti ryte, tik prasidedant dienai arba vakare, po visos dienos darbų. Geriausia rinktis tokią namų vietą, kurioje galite pabūti vienas su savimi ir pamedituotumėte (nors ir trumpam). Šis kasdienis ritualas padės atsikratyti neigiamų emocijų ir padės išlaisvinti protą. Yra teigiama ir taip, kad smilkalai geba padėti tiems, kurie serga depresija, jaučia nuolatinius raumenų, galvos skausmus ir turi problemų su sąnariais. Skirtingi smilkalų kvapai yra atsakingi už tam tikrus jutimus, tarkime levandų kvapo smilkalai mažina pykčio ir depresijos pojūčius.

Koks yra saugus smilkalų smilkimo būdas?

Jeigu nusprendėte, kad namuose pradėsite smilkyti smilkalus, tuomet turite atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų, kaip tai padaryti laikantis saugumo elementų:

  • pirmiausiai, smilkalai turi būti smilkomi tik geroje vedinamoje patalpoje
  • smilkalus reikia smilkyti tik specialiuose induose – smilkalinėse
  • kai uždegsite smilkalus, įsitikinkite, kad jų negalės pasiekti nei vaikai, nei gyvūnai
  • jeigu laukiatės vaikelio, tuomet reikėtų pasiteirauti šeimos gydytojo, ar smilkalų smilkimas neturės jokios žalos jūsų vaisiui
  • nepamirškite pasidomėti apie skirtingas smilkalų rūšis – jų kiekviena atsakinga už tam tikrą procesą
  • atkreipkite dėmesį į tai, kad smilkalai būtų pagaminti tik iš natūralių medžiagų
  • jeigu nenorite, kad namuose būtų dūmų, prieš smilkant šiek tiek praverkite langą

Ar smilkalai gali pakenkti naminiams gyvūnams?

Faktas, kad naminių gyvūnų uoslė ypatingai skiriasi nuo žmonių, todėl kas yra priimtina mums, ne visada tiks gyvūnui. Augintiniai turi labai jautrią uoslę, todėl skleidžiamas smilkalų kvapas gali juos erzinti. Taip pat smilkalus reikėtų smilkyti ten, kur jie nebūtų pasiekiami gyvūnams bei gerai vedinamoje patalpoje. Svarbu ir tai, kad nepaliktumėte vieno gyvūno toje vietoje, kur yra smilkomas smilkalas – augintinis gali ne tik susierzinti dėl kvapo, bet ir praryti kokią smilkalo dalį.
Tai tikrai nereiškia, kad jūs negalite smilkyti mėgstamų smilkalų, jeigu turite augintinių. Svarbu tik tai, jog darytumėte viską sąmoningai ir nesukeltumėte diskomforto savo gyvūno uoslei, o tai padaryti galima tik su natūraliais smilkalais, nes juose nėra jokių kenksmingų medžiagų!