Vartojimo paskolos – verta skolintis tik tuomet, kai įvertinate paskolos reikiamumą ir visas sutarties sąlygas

Nedarykite klaidų imdami paskolas. Ypač tai būna aktualu tiems, kuriuos domina vartojimo paskolos. Nereikia net ir sakyti, kaip yra svarbu atidžiai skaityti sutarties sąlygas. Nors ir savaime suprantama, kad tai bus ne vienintelis reikalavimas, kad nebūtumėte apgauti ar nusivylę paskolos davimo įmonėmis.

Žmonės dažniausiai nori pinigus gauti kuo greičiau ir skuba gauti pinigus tą pačią akimirką. Atrodo, kad tik duotų greičiau sutartį, ją vos tik „permetę“ akimis skubama raityti parašą ant dokumentų. Niekada, niekada, niekada taip nedarykite ir skaitykite kiekvieną sutartį, kurią pasirašote. Ir visiškai nesvarbu, ar dokumentus tvarkotės fizinėje paskolos davimo vietoje, ar tai atliekate internetu. Būtinai nuodugniai perskaitykite svarbiausius sutarties punktus ir klauskite kreditorių, jei tik norite išsamiau išsiaiškinti tam tikrus punktus. Elkitės atsakingai ir skaitykite pasirašomas sutartis. Jei kas netiks – galbūt galėsite derinti sutarties sąlygas.

Nereikia stebėtis, kad vartojimo paskolos gali būti imamos svarbiais tikslais. Vieniems tai gali būti reikiamas prietaisas namuose, tobulinimas buities, kitiems reikalingas naujas kompiuteris ar telefonas. Kad ir kaip daiktas Jums atrodo, jog yra reikalingas, reikia įvertinti apdairiai sąlygas, imamą paskolos sumą ir trukmę, per kiek laiko paskolą grąžinti. Gal kartais net nereikės taupyti, o užteks nusipirkti kad ir ne naują, o daug pigesnį naudotą variantą ar surasti taip reikiamui daiktui pigesnę alternatyvą, pasiskolinimą ir pan. Patariame visuomet pirkti tik apgalvotai ir įvertinkite, ar vartojimo paskolos tikrai bus geriausias pasirinkimas. Jos visada vertingiausios, kai labai reikia įsigyti svarbius ir brangesnius pirkinius ar paslaugas.

Taigi jei nuspręsite imti vartojimo paskolą, galėsite pagaliau susiremontuoti išsvajotus namus, įsigyti taip trokštamą automobilį, atlikti tam tikrą grožio procedūrą ar tiesiog iš dūšios paatostogauti. Tokia paskola suteikia itin didelę naudą didžiajai daliai vartotojų, bet reikia nepamiršti, jog nemaža dalis besiskolinančiųjų, ne iki galo įvertina visas detales, ir dėl to padaro nemalonias klaidas. Tai Jums gali kainuoti ne tik nemažai pinigų, bet ir laiko. Primename, kad reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į palūkanas, bet ir į kitus mokesčius. Skolintis privaloma atsakingai.