Skirtingų tipų auskarai: kokius pasirinkti?

Auskarai – tai vienas iš dažniausiai nešiojamų aksesuarų moterų tarpe. Ar žinojote, kad žmonės auskarus nešioja jau tūkstančius metų? Per tą laiką buvo sukurti įvairiausių tipų auskarai, kurių daugelis mėgstami iki šiol. Tiesa, išsirinkti auskarus ne visada lengva – juk egzistuoja tiek skirtingų variantų. Renkantis auskarus, derėtų atsižvelgti tiek į veido formą, tiek į tai, kokiai progai jie bus nešiojami.

Prie ausies segami auskarai-smeigtukai su vinuku

Auskarai-smeigtukai (angl. stud) yra patys mažiausi ir subtiliausi iš visų auskarų tipų. Tačiau jie yra stilingi ir madingi – dėl subtilaus paprastumo juos mėgsta dauguma moterų ir vyrų. Šie auskarai yra puikus pasirinkimas kasdienai. Auskarus-smeigtukus lengva derinti prie skirtingos aprangos: laisvalaikio drabužių, oficialaus ar kiek elegantiško įvaizdžio. Kadangi jie yra kuklūs ir neapsunkinantys, juos lengva derinti ir su kitais papuošalais: grandinėlėmis, apyrankėmis ir žiedais. Šis auskarų tipas yra universalus. Tai reiškia, kad juos galite rinktis bet kokiai veido formai.

Nedideli kabantys auskarai

Šie auskarai (angl. drop earrings) nėra ilgi. Tokių auskarų pavyzdžiai yra auskarai su nedideliais kabančiais akmenukais ar kristaliukais. Jie, skirtingai nei ilgi kabantys auskarai, nėra tokie puošnūs ir išskirtiniai, todėl nedidelius kabančius auskarus lengva derinti tiek prie kasdienės, tiek prie oficialios, tiek prie puošnios aprangos. Jų dizainas gali būti labai įvairus: nuo paprasto iki akį traukiančio, taip pat jų užsegimai gali skirtis. Šie auskarai labiausiai tinka ovaliam, apskritam ir širdelės formos veidui.

Ilgi auskarai

Ilgi auskarai yra panašūs į nedidelius kabančius auskarus, tačiau jie yra didesni ir paprastai kabo iki pat pečių arba šiek tiek aukščiau. Tai yra pats puošniausias auskarų tipas, tinkantis prie elegantiškos ir vakarinės aprangos. Jeigu auskarų ilgis siekia 5 centimetrus, jie laikomi ilgais.Ilgų auskarų būna įvairių dizainų, galima rinktis tiek masyvesnius, tiek paprastesnius ilgus auskarus. Šis auskarų tipas yra itin traukiantis akį, todėl dažnai net nereikia papildomų papuošalų – ilgų auskarų pilnai pakanka sukurti puošnų stilių, o papildomi aksesuarai dažnai nereikalingi ir perkrauna jūsų stilių. Kuo ilgesnis jūsų kaklas, tuo ilgesnius auskarus galite rinktis – tai tiesiog tobulas variantas norint išryškinti kaklą. Ilgi auskarai tinka kvadratiniam, pailgam, ovaliam ir trikampio formos veidui.

Apvalūs žiediniai auskarai

Apvalūs žiediniai auskarai (angl. hoops) yra labai populiarūs lotynų amerikiečių tarpe, nes šioje kultūroje jie turėjo ypatingą reikšmę. Tai klasikinis auskarų dizainas – sakoma, kad net šumerų moterys, kurios gyveno maždaug 2500 m. pr. Kr., nešiojo tokius auskarus. Šis auskarų dizainas yra puošnus ir kartu paprastas, todėl tinka tiek kasdienai, tiek vakarėliui, tiek oficialiam stiliui. Šiais laikais galima rasti daugybę variantų, o labiausiai apvalūs žiediniai auskarai tinka ovaliam ir širdelės formos veidui.