Sandarumo testas: kada privalomas, o kada reikalingas?

Sandarumo testas – tai procedūra, kurios metu nustatomas namo sandarumas. Pagal tai galima spręsti, ar jam reikalingi papildomi darbai, kad būtų galima sutaupyti ant šildymo sąskaitų. Dažnu atveju, šis sandarumo testas yra rekomenduojamas, bet jau yra atvejų, kada jis yra privalomas. Tad būtent apie tai papasakosime šiame straipsnyje.

Kada šis testas dar nėra privalomas?

Sandarumo testas gali būti neprivalomas atsižvelgiant į statybų leidimo datą. Jeigu jis yra išduotas iki 2016 metų lapkričio 1 dienos, tai jis dar nėra privalomas. Bet norint gauti energinio naudingumo sertifikatą, kuris yra reikalingas, automatiškai reikės daryti ir minėtąjį testą, nes be jo sertifikatas negali būti išduodamas. Tačiau toks testas bus atliekamas šiek tiek kitaip ir nebus gauta tokia išsami informacija, nei kad užsakant įprastą testą. Bet kadangi jis yra labai naudingas, todėl bet kuriuo atveju, nors jis gali būti neprivalomas rekomenduojama jį pasidaryti, nes galite pamatyti visus namo trūkumus ir dar turint laiko, juos galima ištaisyti.

Kada šis testas privalomas?

Jeigu statybų leidimas yra gautas po 2016 metų lapkričio 1 dienos, tai sandarumo testas bus privalomas. Bet tai tikrai išeis į naudą, nes taip galėsite matyti, kokios kokybės jis yra ir reikiamas vietas bus įmanoma pataisyti. O kaip žinia, geros kokybės namas ar kitos patalpos parduodamos žymiai brangiau, nei kad prastesnės kokybės. Tad atliekamo testo kaina tikrai atsipirks ir atneš didelės naudos.

Kiek kartų jis turėtų būti atliekamas?

Jeigu sandarumo testas yra privalomas, galima rinktis du atlikimo variantus. Tai yra testą atlikti tik vieną kartą, kada namas yra visiškai užbaigtas ir turi dalinę apdailą arba daryti du kartus, dar prieš dalinę apdailą ir antrą kartą, kai ji jau padaryta. Pirmuoju variantu galite šiek tiek nukentėti, nes jei jau dalinė apdaila bus padaryta ir tada galvosite padaryti šį testą, o jis parodys kelis trūkumus, tada taisymas kainuos nemažai, nes vėl reikės atlikti taisymo darbus bei apdailą. O pasirinkus antrąjį variantą, dar neatlikus dalinės apdailos ir atlikus testą, jei bus rasti pažeidimai, nesunkiai juos galėsite pataisyti, nepatirdami didelių nuostolių. O antrą kartą atliktas testas tikėtina, kad neparodys pažeidimų, nes jie jau bus pataisyti pirmuoju kartu. Aišku, du testai bus brangiau nei vienas, bet jei reikės atlikti daug darbų po dalinės apdailos, tai gali gautis netgi brangiau.