Prilydoma bituminė stogo danga

Bitumas atrodo kaip lipni juoda medžiaga, daugiausia naudojama grindiniui, keliams ir kaip plokščiai stogo dangos membranai bei hidroizoliacijai. Bitumas turi ilgą istoriją statybų pasaulyje ir buvo naudojamas dar XIII amžiuje. Tiesą sakant, 80% bitumo visame pasaulyje vienaip ar kitaip naudojami statybų pramonėje.

Kodėl jis naudojamas stogo dangoje?

Bitumas tūkstančius metų buvo populiari stogo dangos medžiaga, ir ji turi daug privalumų, kurie veikia labai gerai. Jis yra universalus, patvarus, ekonomiškas ir, svarbiausia, labai atsparus vandeniui, todėl tai yra ideali sistema tiek naujiems, tiek atnaujinimo stogo dangų projektams.

Stogo dangos veltinis yra pagamintas ritinio formatu. Ritininė stogo dangos medžiaga paprasčiau dengti. Paprastai armatūros ritinėliai (paprastai stiklo pluoštas ar poliesteris) ištraukiami ant ritinėlių per dideles išlydyto modifikuoto bitumo junginio rezervuarus, kol jie bus prisotinti bitumo mišinyje, todėl atsiranda bitumo ritiniai. Į apatinę membranų apatinę ir viršutinius paviršius pridedamos termofuzinės plėvelės ir įvairios apdailos elementai, atsižvelgiant į funkciją, taikymo metodą ir konkretaus sluoksnio tikslą.

Bitumą galima modifikuoti naudojant daugybę skirtingų medžiagų, kad būtų suteiktos skirtingos membranos charakteristikos, kalkakmenis, smėlis ir, svarbiausia, polimerai.

Apskritai yra du pagrindiniai polimerų modifikavimo tipai:

– SBS („Styrene Butadiene Styrene“)

– APP (ataktinis polipropilenas)

APP yra plastikinė ir tvirtesnė nei SBS, ji turi didesnį lydymosi tašką, tai reiškia, kad ji turi didesnę temperatūros toleranciją nei SBS naudojant dujų degiklį, todėl montavimo metu jis yra šiek tiek atleistas ir ypač tinka šiltesniam klimui. APP bitumo membranos dažniau naudojamos mažesniems gyvenamųjų namų projektams  dėl atleidžiančio sistemų pobūdžio ir jos dažnai yra ekonomiškas sprendimas plokščioms stogo dangos programoms.

SBS yra sintetinis gumos modifikavimas ir turi mažesnę lydymosi tašką nei programa, sutaupyta laiko ir dujų diegimo programos metu, kartu pateikiant bitumo membraną, turinčią aukštesnį lankstumą ir elastines savybes, kai jie montuojami. SBS modifikuotos bitumo membranos yra lankstesnės nei modifikuotos APP modifikuotos membranos, tai reiškia, kad jos atlieka ypač gerai peršalimo ir atšildymo proceso metu ir oro sąlygų įtampius laikui bėgant. Sistemos lankstumas taip pat suteikia puikų estetinį apdailą. SBS modifikuotos bitumo membranos dažniausiai naudojamos stogo dangų pritaikymui rinkoje, kur reikalaujama ilgaamžiškumo, estetikos, lankstumo, šaltų orų taikymo ir našumo.