Pažintinės kelionės į Sakartvelą (Gruziją): 5 priežastys, kodėl verta aplankyti šią šalį

Įspūdingo grožio Sakartvelas yra įsikūręs tarp Juodosios jūros ir Kaukazo kalnų. Pažintinės kelionės šiame krašte visada kupinos įspūdžių ir naujų atradimų. Sakartvelas siūlo keliautojams atrasti ir patyrinėti nuostabią šalies gamtą, istorinius objektus, kurie mena  viduramžius. Pažintinės kelionės į Sakartvelą neatsiejamos nuo gardaus maisto ir  fantastiško vyno degustacijų. Svetingi šio krašto žmonės garsėja senomis vaišingumo tradicijomis.

Gyventojų svetingumas

Sakartvele labai malonu keliauti. Draugiški šios šalies žmonės visada noriai padeda. Kartvelai garsėja savo temperamentu, svetingumu ir humoro jausmu. Pažintinės kelionės metu galima mėgautis šiltu bendravimu. Sakartvelo gyventojai noriai džiugina savo svečią, nes jis šioje šalyje yra Dievo dovana. Kalbinti atvykėlius ir juos vaišinti maistu ir vynu kartvelams yra įprasta.

Unikalus gamtos grožis

Laukinės gamtos grožis yra bene didžiausias Sakartvelo turtas. Šioje šalyje netrūksta saulėtų paplūdimių, aukštų kalnų, urvų, kanjonų. Pažintinės kelionės Sakartvele užburia neįtikėtina gamtos kraštovaizdžių įvairove. Viename regione šalis turi nuostabius kalnus, kitame – nuostabią Juodąją jūrą.

Turtinga ir ilgametė šalies istorija

Sakartvelas turi didžiulį istorinį paveldą, prasidedantį IV amžiuje prieš Kristų, kai buvo įkurta vieninga tuometinė karalystė, kuri buvo valdoma karaliaus. Nuo tada Sakartvelas turi savo tapatybę ir turtingą istoriją. Pažintinės kelionės metu Sakartvelo senovinės bažnyčios, tvirtovės ir griuvėsiais pasakoja apie skirtingų epochų istoriją.

Vyno gimtinė

Sakartvelas yra vienas seniausių vyno regionų pasaulyje. Archeologai rado įrodymų, kad akmens amžiaus žmonės čia gamino vyną prieš 8000 metų. Pažintinės kelionės Sakartvele yra lydimos įdomių pasakojimų apie gilias vyno tradicijas šalyje. Šiame Kaukazo kalnų regione žinoma apie 540 endeminių vynuogių veislių, o vynuogių sultis fermentuojamos moliniuose induose. Pažintinės kelionės Sakartvele atveria galimybę susipažinti su unikalia kultūrinio paveldo istorija. Sakartvele vynas yra labai vertinamas ir svarbus kultūrinis elementas.

Sakartvelo virtuvė

Sakartvelo virtuvė yra vertinama visame pasaulyje. Pažintinės kelionės Sakartvele persmelktos skonių įvairove. Sakartvelo virtuvės tradicijos yra unikalus kultūrinis paveldas. Kartvelai naudoja gausų ir natūralų ingredientų spektrą: šviežias daržoves, vaisius, žoleles, riešutus ir kokybišką mėsą. Sakartvelo virtuvė garsėja autentiškais skoniais – nuo aštraus iki saldaus ir rūgštaus. Kiekvienas patiekalas turi savo istoriją ir ypatingą paruošimo būdą. Patiekalai atspindi regioninę įvairovę. Sakartvele gyvos maisto ruošimo tradicijos. Bendras valgymas šeimos, draugų ar kaimynų rate yra neatsiejama kartvelų kasdienybės dalis. Sakartvelo virtuvė išsiskiria savo autentiškumu.

Pažintinės kelionės Sakartvele išsiskiria savo unikalumu. Sakartvelas nėra didelė šalis, bet savyje talpina daug nuostabių gamtos stebuklų. Gilias tradicijas turintis kraštas nepalieka abejingų.