Patarimai ketinantiems nuomotis automobilį

Patarimai ketinantiems nuomotis automobilį

Automobilių nuoma yra paslauga, kurią žmonės renkasi vis dažniau. Anksčiau tai buvo paslauga, kuri rūpėjo išimtinai į Lietuvą atvykstantiems turistams. Tačiau šiandien, augant Lietuvos ekonomikai ir atlyginimams, automobilių nuoma vis dažniau susidomi ir vietiniai gyventojai, išnaudojantys šią paslaugą vienam ar kitam tikslui. Žemiau – keletas patarimų tiems, kurie ketina nuomotis automobilį.

Palyginkite skirtingų bendrovių kainodaras ir gaukite geriausią pasiūlymą

Vienas iš būdų užtikrinti, kad išsinuomodami automobilį gautumėte geriausią pasiūlymą, yra palyginti skirtingų nuomos bendrovių įkainius. Tai galima nesunkiai padaryti internete, ieškant automobilių nuomos bendrovių pasirinktoje vietoje. Turėdami bendrovių sąrašą, galite palyginti jų įkainius ir išsiaiškinti, kuri iš jų siūlo geriausią kainą. Paprasčiausias būdas tą padaryti būtų per venirent.lt tipo puslapius. Būtinai perskaitykite visas pasiūlymų sąlygas, kad suprastumėte, kas įskaičiuota į kainą ir kokie gali būti papildomi mokesčiai, jei tokių yra (kai kurios bendrovės į kainą gali iš karto neįtraukti PVM mokesčio).

Nuspręskite, kokio tipo automobilio jums reikia

Jums reikalingo automobilio tipas priklausys nuo kelių veiksnių, pavyzdžiui, kiek žmonių reikia vežti ir kokiu maršrutu važiuosite. Jei keliaujate su didele grupe, jums reikės didesnio automobilio, pavyzdžiui, visureigio. Jei planuojate daug važinėti nelygiais keliais, jums reikės automobilio, galinčio įveikti tokio tipo reljefą. Prieš priimdami sprendimą apsvarstykite, kam naudosite automobilį.

Apsvarstykite, kokių priedų jums gali prireikti, pavyzdžiui, GPS ar vaikiškos kėdutės

Yra keletas priedų, kurių įsigijimą galite apsvarstyti  prieš nuomodamiesi automobilį, pavyzdžiui, GPS arba vaikiška kėdutė. GPS gali būti naudingas, jei nepažįstate vietovės, kurioje važiuojate, ir norite būti tikri, kad nepasiklysite. Vaikiška kėdutė būtina, jei keliaujate su mažais vaikais ir norite užtikrinti jų saugumą. Šiuos priedus paprastai galima įtraukti į nuomos sutartį už papildomą mokestį.

Įsitikinkite, kad supratote nuomos sutartį

Prieš pasirašydami nuomos sutartį, įsitikinkite, kad suprantate visas jos sąlygas (galite susipažinti su sutarties pavyzdžiu). Tai apima tokius dalykus, kaip nuomos laikotarpio trukmė, ridos limitas ir visi galimi mokesčiai. Pasirašę sutartį, esate atsakingi už sąlygų laikymąsi, todėl svarbu, kad jas suprastumėte prieš su jomis sutikdami. Jei turite kokių nors klausimų, būtinai kreipkitės į nuomos bendrovę, kad atsakytų į jūsų klausimų.

Prieš išvažiuodami apžiūrėkite automobilį

Prieš išvažiuodami išsinuomotu automobiliu, skirkite kelias minutes jam apžiūrėti. Tai apima tokius dalykus, kaip padangų patikrinimas, patikrinimas, ar pakanka benzino, ir stabdžių išbandymas. Taip pat pravartu apžiūrėti automobilio vidų ir įsitikinti, kad viskas švaru ir tvarkinga. Jei pastebėjote kokių nors problemų, būtinai praneškite apie tai nuomos bendrovei, kad prieš jums išvažiuojant, jos darbuotojai galėtų jas išspręsti.

Grąžinkite automobilį tokios pat būklės, kokios jį išsinuomojote

Kai baigsis nuomos sutartis ir reikės grąžinti automobilį, būtinai grąžinkite jį tokios pat būklės, kokios išsinuomojote. Tai reiškia, kad pripildykite degalų baką, išvalykite visas šiukšles ir įsitikinkite, kad automobilis nėra apgadintas (nebent nuomos sutartis numato kitokias sąlygas). Jei automobilį grąžinsite geros būklės, didesnė tikimybė, kad atgausite užstatą. Būtinai vadovaukitės nuomos bendrovės sutarties sąlygomis, kad žinotumėte, kaip tinkamai grąžinti automobilį.