Nuo kurio amžiaus galima mokytis karatė?

Karatė – tai ne tik sportas, bet ir savitas užsiėmimas, gebantis sustiprinti kūną ir padėti išmokti apsiginti. Tad nenuostabu, jog tiek daug jaunų žmonių skuba mokytis kovos menų, konkrečiai, karatė. Visgi kai kuriems kyla klausimas, kada galima pradėti mokytis karatė? Gal per ankstyvas amžius netinka, nes vaikai dar per maži? Dažniausiai tėvai ieško būrelių tuomet, kai vaikai jau paauga, tačiau neretai siūloma būrelių ieškoti dar prieš vaikams pradedant eiti į mokyklą. Tokiu būdu vaikai jau pirmoje klasėje bus susipažinę su disciplina ir jiems bus galima lengviau mokytis. Tad galima sakyti, kad net ir 5-6 metų vaikai jau gali pradėti mokytis karatė ir po truputį susipažinti su šiuo kovos menu.

Ar karatė – saugu?

Kai kurie tėvai bijo, jog jų vaikai pamokų metu susižeis, todėl nenori, kad jie lankytų karatė pamokas. Tačiau, ar tokia baimė pagrįsta? Gal kai kuriems tėvams reikėtų nusiraminti ir pasitikėti savo vaikais? Karatė gali būti labai įdomus sportas, tačiau tuo pačiu ir aktyvus, todėl nenuostabu, kad kai kurie bijo, kad vaikai susižeis. Visgi bijoti nereikia, reikia tik pasirinkti sporto mokyklą, kur dirbtų profesionalūs mokytojai. Tokiu būdu nereikės nerimauti, kad vaikas susižeis.

Kiek laiko užtrunka išmokti kovoti?

Karatė mokytis kartais reikia visą gyvenimą, norint išmokti visko, ką gali išmokyti treneris. Tai tokia sporto šaka, kur galima tobulėti ir tobulėti, nes tai neturi ribų. Visgi reikia pastebėti, kad pradmenis išmokti galima gana greitai ir jau po kelių mėnesių žmonės susipažįsta su karatė ir supranta, ar tai tinkama sporto šaka. Po kelerių metų galima tapti dar stipresniu kovotoju ir pradėti dalyvauti varžybose. Na, o po dešimties metų galima net neabejoti, kad vaikas taps tikru kovotoju ir turės daug apdovanojimų. Karatė gali būti ne tik puikus užsiėmimas, bet ir padėti vaikui užaugti stipriu tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tad visi, kurie nori, kad jų vaikai turėtų ne tik smagų, bet ir naudingą užsiėmimą, turėtų nuvesti juos į karatė pamokas. Daugiau informacijos apie karatė rasite čia: karate-shido.lt.