Kredito kortelė: 7 naudingi atsakingo skolinimosi patarimai

Šiuolaikiniame finansų pasaulyje kredito kortelė yra ne tik patogus įrankis, bet ir galinga asmeninių finansų valdymo priemonė, žinoma, jei ja naudojamasi atsakingai. Kreditinė kortelė, kaip ir, pavyzdžiui, kreditai ar mikrokreditai, suteikia daugybę privalumų. Tačiau labai svarbu į kredito kortelių naudojimą žvelgti su strategija, kad išvengtumėte skolų ir finansinės įtampos. Jūsų dėmesiui – 7 praktiniai patarimai, kaip protingai ir atsakingai naudotis kredito kortele.

1. Kredito kortelė: supraskite jos sąlygas

Prieš pradedant naudotis kredito kortele, labai svarbu visiškai suprasti visas su ja susijusias sąlygas. Tai apima palūkanų normų, lengvatinio laikotarpio, mokesčių (metinių, vėlavimo ir kt. mokesčių) ir atlygio ypatumų, pavyzdžiui, pinigų grąžinimo, supratimą. Tai padeda efektyviau valdyti kredito kortelę ir išvengti netikėtų mokesčių.

2. Kreditinė kortelė: kiekvieną mėnesį sumokėkite visą likutį

Viena iš geriausių kredito kortelių naudojimo praktikų – kiekvieną mėnesį sumokėti visą likutį. Taip išvengsite palūkanų už pirkinius ir padėsite išlaikyti gerą savo kredito balą. Jei sumokėti viso likučio neįmanoma, visada stenkitės sumokėti daugiau nei minimalią mokėtiną sumą, kad sumažintumėte palūkanų mokesčius ir greičiau sumažintumėte likutį.

3. Kreditas: naudokite jį savo poreikiams, o ne norams

Lengva pakliūti į spąstus ir naudoti kreditą nebūtinoms išlaidoms. Kad to išvengtumėte, atskirkite poreikius nuo norų. Kredito kortelė turėtų būti naudojama planuojamiems pirkiniams arba išlaidoms, kurias galite sau leisti, todėl rekomenduojama vengti impulsyvaus pirkimo. Tai padeda užtikrinti, kad visada galėsite padengti išlaidas, susijusias su kredito kortele, nepadidindami savo biudžeto.

4. Kredito linija: neviršykite jos

Kredito panaudojimas, arba kredito kortelės likučio ir kredito limito santykis, yra svarbus veiksnys, padedantis nustatyti Jūsų kredito balą. Rekomenduojama, kad kredito panaudojimas neviršytų 30 % visos Jūsų kredito linijos. Didelis panaudojimas gali signalizuoti skolintojams, kad esate pernelyg priklausomas nuo kredito, o tai gali neigiamai paveikti Jūsų kredito balą.

5. Reguliariai stebėkite savo sąskaitą

Kreditas internetu yra labai patogus naudoti, todėl kaip niekada paprasta stebėti savo kredito kortelės sąskaitą. Reguliari stebėsena ne tik padeda sekti savo išlaidas ir neviršyti biudžeto, bet ir leidžia greitai pastebėti bet kokias neautorizuotas operacijas. Daugelis kredito kortelių teikėjų siūlo mobiliąsias programėles ir įspėjimus, kurie gali nuolat informuoti apie Jūsų sąskaitos veiklą.

6. Pasinaudokite Cashback funkcija

Jei Jūsų kredito kortelė siūlo atlygį, pavyzdžiui, pinigų grąžinimą (,,Nordecum“ siūloma Cashback funkcija kredito kortelės naudotojams sugrąžina 2 proc. nuo išlaidų, apmokėtų kredito kortele), įsitikinkite, kad juo veiksmingai naudojatės. Tačiau neleiskite, kad šie atlygiai paskatintų Jus išleisti daugiau, nei paprastai. Naudokite kortelę įprastiems pirkiniams, pavyzdžiui, maisto produktams ir degalams, kuriems pinigus išleistumėte nepriklausomai nuo to, kad gautumėte kuo daugiau naudos nedidindami savo išlaidų.

7. Turėkite fondą nenumatytiems atvejams

Pasikliaudami kredito kortele kritiniu atveju, galite turėti didelių palūkanų skolų. Vietoje to stenkitės sukaupti fondą nenumatytiems atvejams, kuris padengtų bent trijų–šešių mėnesių pragyvenimo išlaidas. Turėdami šią finansinę atsargą, išvengsite būtinybės netikėtas išlaidas dengti kredito kortele.

Atsakingam kredito kortelių naudojimui reikia supratimo, atsakingumo ir reguliarios stebėsenos. Laikydamiesi šių praktinių patarimų, galite naudotis kredito kortelės teikiamais privalumais, išlaikydami finansinį stabilumą ir kurdami tvirtą kredito istoriją. Nesvarbu, ar tai būtų kasdieniai pirkiniai, mikrokreditų valdymas, ar maksimalus pinigų grąžinimas, kredito kortelė gali būti vertinga finansinė priemonė, jei ja naudojamasi išmintingai.