Kokie rubai kudikiams reikalingi karštą dieną

Vasariškai aprengti mažylį nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Rubai kudikiams turi būti parenkami teisingai. Jūs turite atkreipti dėmesį ne tik į lauko temperatūrą, bet ir į rūbelių audinių sudėtį, siaustinuko kirpimą, sauskelnes ir netgi į vasarinės kepuraitės spalvą.

Kokie kudikiu rubeliai būtini ir be jų neįmanoma apsieiti

Svarbiausia funkcija, kurią turi atlikti naujagimio rubeliai vasarą — apsaugoti organizmą nuo perkaitimo, o odą nuo saulės spindulių. Tačiau jei suaugusiems per karščius neretai norisi nusimesti drabužius, tai naujagimiai be drabužėlių jokiu būdu negali apsieiti: naujagimių termoreguliacijos sistema dar neveikia, todėl mažyliai labai greitai perkaista arba peršąla.

Perkaitimas gali sukelti traukulius ir sąmonės praradimą, peršalimas — slogą. Norint išvengti kraštutinumų pakanka kartas nuo karto tikrinti ar mažyliui nešalta arba ar nėra pernelyg karšta. Jei kūdikis aprengtas pernelyg šiltai, tai bus suirzęs ir verks, jo veidas paraudonuos, oda bus drėgna, lūpos sausos. Apie tai, kad kūdikis peršalo jums parodys šalti delnukai ir nosis.

Kiekvieną kartą susiruošus pasivaikščioti būtina nepamiršti šių naujagimių organizmo ypatumų, beje, ir oro permainingumo. Vežimėlyje visada pravers:

 • lengvutis vystyklas — jį lengvai galima paversti baldakimu ir apsaugoti kūdikį nuo tiesioginių saulės spindulių;
 • trikotažinė antklodė arba megztukas, jei netikėtai padvelktų vakaro vėsa;
 • buteliukas su vandeniu — esant karščiams pasivaikščiojimo metu būtina kūdikiui vis siūlyti atsigerti (jei neplanuojate duoti vandens, glauskite kūdikį prie krūties).

Kaip aprengti naujagimį

Pati geriausia temperatūra naujagimiui tiek patalpoje, tiek lauke — +24–25°С. Esant tokiai temperatūrai pakanka siaustinuko su šliaužtinukais arba bodžiuko ilgomis rankovėmis ir uždengtomis kojytėmis. Jei termometro stulpelis pakyla aukščiau, labiau tiks atviri smėlinukai, sportiniai marškinėliai su šortukais arba suknytė.

 • Vasariniai kudikiu drabuziai turi būti iš medvilnės be sintetikos, todėl kad rūbai priglunda prie odos. Be to, orui pralaidūs audiniai palaiko pastovią oro cirkuliaciją, tokiu būdu apsaugodami kūdikį nuo perkaitimo.
 • Drabuziai kudikiams turi būti renkami, atsižvelgiant į siūles bei išvirkščiąją aplikacijų pusę: jei jos padarytos nekokybiškai, oda bus traumuojama.
 • Vasarinė kepuraitė turi atitikti galvos dydį. Jeigu ji pernelyg ankšta, tai šiluminis efektas tik dar labiau sustiprės ir kepuraitė padarys tik daugiau žalos, nei atneš naudos.

Apsauga nuo saulės

Pasivaikščiojimo metu kūdikį būtina apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Pasiekti šio tikslo padės paprastos saugumo taisyklės.

 • Vasarą rekomenduojama kaip įmanoma daugiau laiko praleisti lauke, tačiau nuo 12:00 iki 15:00 valandos būtų geriau susilaikyti nuo pasivaikščiojimo gryname ore.
 • Ilsėtis su naujagimiu reikia tik pavėsyje.
 • Maudantis arba mėgaujantis oro voniomis atviroje saulėje nuogą kūdikį galima laikyti maksimaliai 15−20 minučių.
 • Spiginant tiesioginiams saulės spinduliams negalima ilgai būti net su rūbais: audinys irgi praleidžia ultravioletinius spindulius ir nudegti galima net per drabužius.
 • Pliaže ir mieste atviroms odos dalims reikia naudoti kūdikiams tinkamas SPF priemones su aukštu apsaugos laipsniu.
 • Kūdikių oda ypatingai pažeidžiama, todėl vasariniai kudikiu rubai turi būti šviesių spalvų (tai idealus variantas), o vasarinė kepuraitė — Tokios spalvos geriausiai atspindi saulės šviesą.

Kur parduodami kokybiški rubeliai kudikiams

Internetinės parduotuvės Kidy Eu specializacija – rubai kudikiams, apranga nėščiosioms ir kudikiu prekes. Parduotuvės asortimente rasite didžiulį pasaulyje garsių Europos prekės ženklų vaikams ir būsimoms mamytėms būtinų daiktų pasirinkimą. Šie prekės ženklai išgarsėjo savo daiktų kokybe bei nuolat atsinaujinančiu asortimentu bet kuriuo metų laiku. Savaime suprantama, jus maloniai pradžiugins ir visų siūlomų prekių graži išvaizda bei kiekvieno modelio praktiškumas.