KOKIA DARBUOTOJŲ ATRANKA YRA LAIKOMA SĖKMINGA?

Sėkminga darbuotojų atranka būna tada, kai gerai parinktas darbuotojas atneša įmonei naudą ir geras perspektyvas ir tuo pačiu garantuoja mažesnę darbuotojų kaitą ateityje. O tai priklauso nuo to, kas šią atranką vykdo. Jei tuo reikalu užsiima savo srities profesionalai, puikūs paieškos rezultatai neišvengiami.

Koks būna pirmasis darbuotojų paieška užsiimančio specialisto žingsnis?

Darbuotojų paieškos specialistas pirmiausiai trumpai ir konkrečiai telefonu pasikalba su kandidatu. Kalbėdamasis pasidomi, kokie yra jo lūkesčiai, kad paskui galėtų išsiaiškinti, ar siūlomos darbo sąlygos ir pobūdis atitinka kandidato pageidavimus. Jei kandidato lūkesčiai ir darbą siūlančios įmonės pristatomos galimybės akivaizdžiai skiriasi, tada tuo ir baigiasi kontaktas su juo. To dėka savo laiką sutaupo abi suinteresuotos pusės.

Kas seka po to, jeigu pokalbis telefonu su kandidatu įvyksta teigiama linkme?

Jei telefoninis pokalbis su kandidatu baigiasi teigiamai, tada pereinama prie pirmo susitikimo akis į akį. Tiesioginis gyvas pokalbis su kandidatu padeda išsamiau suvokti, ar šio noras įsidarbinti naujoje vietoje yra gerai pamatuotas, ar jo būdo savybės tikrai bus tinkamos darbuotojų ieškančiai įmonei, ar jis lengvai gali pritapti prie naujo kolektyvo.

Kokią naudą darbuotojų atrankoje duoda kandidatų testavimas?

Testavimą galima laikyti tikrai pažangiu atrankos metodu, kuris leidžia pačiam kandidatui suprasti, ko iš jo pageidauja būsimasis darbdavys, o pats testuotojas efektingai patikrina kandidato turimas žinias apie jam siūlomą darbą. Testavimo būdu kuo puikiausiai galima tarpusavyje palyginti visus darbo atrankoje dalyvaujančius kandidatus.

Koks būna baigiamasis ir laikomas pačiu pažangiausiu darbuotojų atrankos etapas?

Įvairių sričių darbuotojų atrankose vis dažniau būna taikomas praktinis kandidatų išmėginimas. Jo metu personalo atrankos specialistai kandidatams suteikia galimybę bent kelioms valandoms įsilieti į darbą siūlančios įmonės veiklą, stebint ją iš šono. Taip pat kandidatams gali būti suorganizuotas dalyvavimas rytiniame kolektyvo susitikime, darbiniuose pasitarimuose. Tokiu būdu kandidatai gali iš arčiau pažinti galimą darbdavį, susipažinti su galimais kolegomis. Šis metodas yra vienas iš pažangiausių, nes duoda stulbinančiai gerus rezultatus tiek darbą siūlančiam darbdaviui, tiek jo ieškančiam kandidatui.