Kodėl aukso kaina pasaulinėje rinkoje tokia svarbi?

Aukso kaina atspindi daugelį dalykų, įskaitant pasaulio ekonomikos sąlygas, infliacinį spaudimą ir saugaus prieglobsčio paklausą. Auksas tradiciškai laikomas vertės saugykla ekonominių neramumų ar geopolitinio neapibrėžtumo laikais kaip šiuo metu, vyrauja įvairūs kariniai konfliktai pasaulyje. Tad pasikalbėkime apie tai plačiau.

Veiksniai, galintys turėti įtakos kainai aukso yra:

  • Pasaulinės ekonominės sąlygos: Aukso kaina paprastai ( normaliomis sąlygomis palyginus) būna mažesnė, nes investuotojai jaučiasi užtikrinčiau investuodami į kitą turtą, pvz., akcijas ir obligacijas. Silpna ekonomika paprastai lemia didesnę aukso kainą, nes investuotojai ieško aukso saugumo.
  • Infliacinis spaudimas: Auksas dažnai yra laikomas apsidraudimu nuo infliacijos. Kylant prekių ir paslaugų kainoms, aukso vertė taip pat didėja.
  • Saugaus investavimo paklausa: Daugelis investuotojų auksą laiko saugiu turtu. Tai reiškia, kad jie investuos į auksą, kai manys, kad kitas turtas, pavyzdžiui, akcijos ar obligacijos, yra per daug rizikingas. Aukso, kaip saugaus turto, paklausa gali lemti didesnę aukso kainą. Tačiau tai ne visada geriausias sprendimas, kaip rodo statistika.

Investavimo pagrindai kuomet kalbame apie auksą:

  • Geriausias momentas investuoti į auksą, kuomet kyla įvairūs konfliktai, ar didelė infliacija. Investuodami į auksą iš esmės apsidraudžiate nuo įvairios ekonominės ir politinės rizikos.
  • Investuoti į auksą galima įvairiais būdais, įskaitant fizinio aukso pirkimą, aukso kasyklų akcijų pirkimą arba investavimą į aukso ETF.
  • Perkant fizinį auksą svarbu atsižvelgti į saugojimo išlaidas. Aukso monetas ar luitus galima laikyti banko saugykloje arba namų seife.
  • Aukso akcijos paprastai būna nepastovesnės už paties aukso kainą. Tai reiškia, kad jos gali pasiūlyti didesnę potencialią grąžą, tačiau kartu ir didesnę riziką.
  • Aukso ETF – tai tam tikros rūšies investicinis fondas, kuris seka aukso kainą. Juos lengva įsigyti ir parduoti, ir gali pasiūlyti prieinamesnį būdą investuoti į auksą. Tačiau kaip rodo apklausos, didžioji dalis investuotojų, jaučiasi saugiau kai turi apčiuopiamą auksą.

Geriausias būdas investuoti į auksą priklauso nuo jūsų individualių aplinkybių ir investavimo tikslų. Pasitarkite su finansų patarėju, kad sužinotumėte, koks variantas jums gali būti tinkamiausias. Nepamirškite sekti naujienų, skaityti investavimo portalus tokius kaip investicijosirfinansai.lt