Ką rinktis: skolų pirkimą ar išieškojimą?

Skolinti pinigus gali būti labai pelninga, ypač, jei sutariama dėl didelių palūkanų. Visgi reikia pripažinti, kad ne visada skolinti pinigai atneša didelę grąžą, kartais tenka susidurti su nemokiais skolininkais, todėl reikia kreiptis dėl skolų pirkimo arba išieškojimo. Kokiais atvejais reikia kreiptis ir kuris variantas bus tinkamesnis? Skolų pirkimas tinkamas tiems, kurie nori kuo greičiau susigrąžinti bent dalį skolos ir daugiau negalvoti apie tai. Skolų pirkimas yra idealus pasirinkimas visiems, kurie nesėkmingai investavo ir dabar nori susigrąžinti bent dalį prarastų pinigų. Skolų išieškojimą dažnai renkasi įmonės, kurios susiduria su nemokiais klientais. Jei ir jums nepasisekė ir klientas nenori apmokėti skolos, pats metas kreiptis dėl skolų išieškojimo.

Kodėl kai kurie vengia rinktis skolų išieškojimą?

Skolų išieškojimas naudingas tiems, kurie susiduria su nemokiais skolininkais ar klientais, tačiau galima pastebėti, jog ne visi skuba kreiptis dėl skolų išieškojimo. Kodėl? Kai kurie mano, jog jų suma yra per maža ir neapsimoka kreiptis dėl skolų išieškojimo. Tačiau toks požiūris yra labai klaidingas ir būtent dėl tokio požiūrio daugeliui ir tenka susidurti su nemokiais klientais. Klientai tikisi, kad specialistas nesikreips dėl skolų išieškojimo ir dėl to nesivargina kartais grąžinti skolų. Taigi galima teigti, jog skolų išieškojimą verta rinktis jau vien dėl to, kad pamokyti klientą ir parodyti, jog visos sąskaitos turi būti apmokėtos.

Kokiais atvejais skolų išieškotojai negali padėti?

Skolų išieškotojai kai kuriais atvejais negali padėti. Tai gali būti tuomet, kai nepasirašomos sutartys, nėra įrodymų, jog paslaugos iš tiesų buvo atliktos ir panašiai. Tokiais atvejais skolų išieškotojai negali padėti, kadangi nėra įrodymų, jog nurodytas žmogus iš tiesų yra skolingas. Tai gali būti ne tik skolinant pinigus, bet ir atliekant kai kurias paslaugas. Pavyzdžiui, jei pinigus imate grynaisiais ir neišrašote sąskaitos už atliktus darbus, tuomet neįrodysite, kad skolininkas neapmokėjo už atliktus darbus, todėl skolų išieškotojai jums nepadės. Tokiais atvejais skolų pirkimas taip pat negali būti pasirenkamas.