Išliekamąją vertę turinčios dovanos komunijos proga: ką verta dovanoti?

Komunija – itin svarbi šventė kiekvienos religingos šeimos gyvenime. Jos metu komuniją priėmusiam vaikui dovanojamas rožančius, biblija, žvakė (arba naudojama per krikštą gauta žvakė). Tačiau vaiko tėvai, krikšto tėveliai bei seneliai, neretai nori pasirūpinti ir kitomis dovanomis, kurios turi išliekamąją vertę. Tad ką dovanoti komunijos proga?

Vietoje sidabro – auksas

Kadangi tokia proga būna tik kartą gyvenime, verta palepinti vaiką. Paprastai krikštatėviai ir artimieji įteikia pinigų, saldumynų, bet būtina nepamiršti ir religinės bei išliekamąją vertę turinčios dovanos. Jau nuo seno įprasta dovanoti sidabrinę grandinėlę, šaukštelį ar pakabuką su angeliuku / kryželiu. Tačiau pastaraisiais metais lietuviai vis labiau mėgsta investuoti į auksą, todėl auksinės dovanos – idealus variantas. Taigi, auksinės grandinėlės, apyrankės, pakabukai šiais laikais įprasta dovana tiek krikštynoms, tiek komunijai ir net sutvirtinimui.

Deimantai

Deimantai yra statuso bei prabangos simbolis, todėl papuošalai su šiais brangakmeniais, pavyzdžiui, žiedai su deimantais ar apyrankė–juostelė su deimantais yra unikali dovana, kuri nustebins kiekvieną komuniją priėmusią mergaitę. Papuošalų su deimantais galite pasidairyti čia: https://indivi.lt/papuosalai-visi/ziedai/su-deimantais

Prieš keletą metų ypač išpopuliarėjo raudonojo siūlo apyrankės su deimantu. Tai dovana, kuri saugos vaiką nuo piktos akis, negandų ir turės išliekamąją vertę visą gyvenimą.

Sidabrinis šaukštelis

Kaip minėta, tai vienas iš dažnai pasitaikančių pasirinkimų, ką dovanoti komunijos proga artimam vaikui. Tačiau, kokia šio šaukštelio prasmė?

Sidabro dirbiniai yra ne tik gražūs, bet ir naudingi. Šiuolaikinis mokslas turi faktų, jog sidabro jonai gali sunaikinti apie 650 rūšių mikroorganizmų, įskaitant patogenus, sukeliančius žarnyno ir kitas ligas. Sidabro dezinfekavimo savybės yra net penkis kartus didesnės nei kalkių ir chloro. Be to, jis gali greitai neutralizuoti ir pašalinti toksinus iš organizmo.

Taigi, kodėl nuo senų laikų vaikams dovanojami sidabro šaukšteliai? Iš tokio įrankio saugu valgyti, nes jis ne tik tonizuoja maistą, bet ir turi gerųjų savybių sveikatai. Žinoma, šiais laikais iš tokių šaukštelių dažniausiai nevalgoma. Jie tiesiog pastatomi kaip dekoracija ant lentynos ar sekcijoje.