Eiti į sporto klubą ar sportuoti namuose?

Sporto treniruotės yra svarbi sveikos gyvensenos dalis, tačiau apsispręsti, ar eiti į sporto salę, ar mankštintis namuose, gali būti nelengva. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime abiejų scenarijų privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą, kuris iš jų jums tinkamiausias

Sporto salės privalumai ir trūkumai

  • Sporto salės privalumai: Ėjimas į sporto salę turi kelis pagrindinių privalumų, kuriuos sunku atkartoti namuose. Pirma, sporto salėse yra daug įvairios įrangos, kuria galbūt negalėsite naudotis savo namuose. Taip pat galite naudotis profesionalių specialistų, pavyzdžiui, asmeninių trenerių paslaugomis, kurie padės jums siekti fitneso tikslų ir patars, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Žinoma, lankydamiesi sporto salėje galite susipažinti su bendraminčių bendruomene, kuri siekia panašių fitneso tikslų kaip ir jūs, buvimas šalia žmonių, turinčių panašių tikslų, gali suteikti papildomos motyvacijos ir paramos.
  • Sporto salės trūkumai: Deja, yra keletas trūkumų, į kuriuos reikia atsižvelgti, kai pasirenkante sportuoti salėje. Pirma, sporto salės gali būti brangios, priklausomai nuo to, kur lankotės ir kokio lygio narystę pasirinksite; jei pinigų trūksta, tai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas. Be to, sporto salės piko valandomis būna užimtos, todėl sunku gauti treniruoklius ar svarmenis; jei dėl perpildytų vietų jaučiatės nepatogiai, tai gali būti dar vienas veiksnys, dėl kurio atsisakysite rinktis šią galimybę.

Sportas namuose. Pliusai ir minusai:

  • Sporto namuose privalumai: Kai kuriems žmonėms treniruotės namuose turi savų privalumų, dėl kurių jos gali būti patrauklesnės nei lankymasis sporto salėje. Pirma, tai daug pigiau nei užsiregistruoti sporto klubo abonementui; viskas, ko jums reikia, yra pagrindinė įranga (pvz., jogos kilimėlis, hanteliai) ir erdvė jūsų namuose ar bute. Antra, treniruodamiesi savo laiku nelaukiate treniruoklių ir nesusiduriate su minia žmonių; vietoj to visiškai kontroliuojate, kada ir kiek laiko kasdien treniruositės. Žinoma, būnant namuose taip pat nereikia keliauti, todėl nereikia važinėti iš darbo, namų ir sporto salės – sutaupysite laiko kitoms veikloms.
  • Sporto namuose trūkumai: Su dideliais pliusais, yra ir tam tikrų trūkumų, susijusių su sportu namuose, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš priimant bet kokį sprendimą. Pirma, nors pagrindinė įranga iš pradžių gali kainuoti tik nedidelę sumą, kas nutiks, kai ji suges? Ilgainiui sugedusių daiktų keitimas greitai kainuoja, o tai gali brangiai kainuoti – to nepasitaiko naudojantis sporto salės įranga, nes ją greitai sutvarko darbuotojai. Antra, nesinaudojant specialistų patarimais ar kitų žmonių motyvacija, laikui bėgant gali tapti sunku, o tai reiškia, kad ilgalaikiai rezultatai gali užtrukti ilgiau nei tikėtasi (ar norėta!).

Sunku apsispręsti? Užsirašykite viską ant lapuko

Prieš priimant sprendimą, ar geriau eiti į sporto salę, ar mankštintis namuose, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, įskaitant biudžeto apribojimus (kaina), patogumą (kelionė ir laikas), bendruomenės paramą ir motyvaciją (profesionalų patarimai ir draugai), taip pat ilgalaikį tvarumą (įrangos priežiūra). Tačiau galiausiai tik JŪS žinote, kas JUMS geriausiai tinka, atsižvelgiant į šias aplinkybes, todėl įsitikinkite, kad bet koks jūsų sprendimas geriausiai tinka JUMS, kad pasiektumėte optimalių rezultatų. Daugiau informacijos formagym.lt puslapyje.