Dezinfekcijos nauda mūsų sveikatai

Dezinfekcijos svarba ir būtinybė buvo suprasta dar viduramžiais, kai Europoje kilo maro, vidurių šiltinės, choleros ir kitų užkrečiamųjų ligų epidemijos. Tuo metu ligonių daiktai buvo deginami ant laužų, kad pavojingas užkratas neplistų toliau ir nekeltų pavojaus sveikiems žmonėms, kurių nebuvo daug.

Per šimtmečius dezinfekavimo būdai ir metodai gerokai patobulėjo, atsižvelgiant į mokslo ir technologijų pažangą. Be to, šiuolaikinėje dezinfekcijoje naudojamos naujos technologinės priemonės ir nauji moksliniai atradimai. Ir čia pažanga nestovi vietoje. Šioje srityje gerokai patobulėjus, sumažėjo infekcijų skaičius ir buvo išvengta pavojingų epidemijų, tokių kaip juodligė, SARS ar Ebolos virusinė liga.

Kada ir kada būtina dezinfekcija?

Profilaktinė dezinfekcija turi būti atliekama sistemingai, neatsižvelgiant į tai, ar gresia epidemija, ar ne, nustatytais intervalais, būtent siekiant užkirsti kelią grėsmei. Visas reikiamas priemones dezinfekavimui galima užsisakyti internetu.

Nauda sveikatai

  • Akivaizdžiausias ir naudingiausias šių produktų naudojimo privalumas yra virusų, bakterijų ir grybelių naikinimas. Turint omenyje, kad visi trys iš jų yra neįtikėtinai pavojingi žmogaus imuninei sistemai, labai prasminga užkirsti kelią šių patogenų plitimui.
  • Mažina kvėpavimo takų problemas. Beveik kiekvienas žmogus turi tam tikrų kvėpavimo takų problemų. Tiesa, kad žmonės serga sezoninėmis alergijomis ir negali nesikvėpuoti bei kosėti nuo jų, tačiau kai kurios iš šių problemų yra susijusios su namuose besikaupiančiomis dulkėmis ir bakterijomis.
  • Padeda imuninei sistemai. Jei Covid-19 pandemija ko nors mus išmokė, tai to, kad mūsų imuninė sistema yra labai svarbi kovojant su ligų sukėlėjais. Nesvarbu, ar tai būtų kova su virusais, peršalimo ligomis, ar Covid-19, stebėtina, ką žmogaus organizmas gali padaryti.
  • Mažina stresą. Tyrimas, parodė, kad žmonės, kurių namai yra švarūs, yra sveikesni už žmones, kurių namuose netvarka. Norite tikėkite, norite ne, bet įrodyta, kad valymas pagerina stresą ir sumažina nerimą, o tai lemia sveikesnę psichinę būseną.

Elementariausia taisyklė visiems pažįstama nuo vaikystės. Kaip sakydavo mūsų mamos ir močiutės: „Prieš valgydami nusiplaukite rankas. Verta pridurti, kad rankas taip pat reikėtų kruopščiai nusiplauti, o jei nėra vandens ir muilo, dezinfekuoti kišeniniu antiseptiku po pasivaikščiojimo gatvėje, transporte ir lankantis vietose, kur yra daug žmonių. Jei laikysitės šios paprastos taisyklės, išvengsite daugelio nemalonių ligų.