Darbuotojų paieška –  sudėtingas procesas

Rasti patikimą, lojalų ir atsakingą darbuotoją yra viena iš sudėtingiausių užduočių kiekvienam įmonės vadovui. Dėl to reikia suprasti, jog darbuotojų paieškai privaloma pasitelkti visus galimus kanalus. Jeigu patalpinsite vieną skelbimą laikraštyje, tikėdamiesi, jog rasite darbuotoją, gali tekti labai nusivilti. Pradėkime nuo to, jog darbuotojų ieškoti patogiausia vieta yra internete. Pastebime, jog šiomis dienomis laikraščiai jau prarado savo galią, jie ne tik rečiau perkami, bet ir mažiau kreipiama dėmesio į skelbimus. Tuo labiau, darbo skelbimus. Jaunimas neperka laikraščių ir darbo skelbimo ieško internete. Taigi, jeigu norite rasti jauną, energingą darbuotoją, kuris prisidės prie jūsų verslo sėkmė, pradėkite rašyti darbo skelbimą ir talpinkite jį internete.

Ką paminėti darbo skelbime?

Darbo skelbimą parašyti neretai yra gana sudėtinga. Todėl reikia pasidomėti ne tik, ką turi turi konkurentai, bet ir apskritai pasiruošti ilgai šio proceso kelionei. Domėkitės, ko nori darbuotojai, ko ieško jūsų konkurentai. Taip pat pagalvokite, ką galite pasiūlyti darbuotojams, ko nesiūlo kitos įmonės. Galbūt didesnį atlyginimą? O gal galite suteikti papildomas dienas apmokamų atostogų? Na, o gal įmonėje pastoviai rengiamos apmokamos išvykos? Visa tai gali būti jūsų privalumai, kurie leis pritraukti darbuotojus, turinčius ne tik daugiau patirties, bet ir gebančius prisidėti prie įmonės sėkmės.

Kaip ieškoti retų specialybių atstovų?

Neretai kalbama apie tai, jog sunkiausia rasti patyrusius programuotojus, kurie gebėtų atlikti jiems skirtą darbą. Visgi reikia pastebėti, jog yra ir dar daugybė kitų specialybių, kurių specialistai lyg kažkur pasislėpę. Kaip ieškoti tokių specialistų? Ką parašyti darbo skelbime? Visų pirma, vien darbo skelbimo šiuo atveju gali neužtekti. Darbuotojų paieška neretai labai sudėtingas procesas, kartais net ir pasitelkus skelbimų portalų pagalbą. Visgi dar sudėtingiau yra tuomet, kai reikalingas retos specialybės darbuotojas. Tokiu atveju kartais tenka daryti to, ko neturėtų daryti joks darbdavys – susisiekti su konkurentų įmonių darbuotojais ir siūlyti jiems geresnes sąlygas. Žinoma, toks sprendimas nėra nei etiškas, nei draugiškas, tačiau tam tikrais atvejais reikia eiti į kraštutinumus.

Kita išeitis yra samdyti profesionalius personalo paieškos specialistus. Tuomet darbuotojų paieška trunka žymiai greičiau ir yra daug efektyvesnė.