Baidarės Aukštaitijoje yra puikus pasirinkimas: ekspertai paneigia 5 baidarių mitus

Baidarės ir baidarių nuoma su sodyba yra idealus pasirinkimas Jūsų laiko praleidimui. Vis dėlto, baidarės iki šiol yra supamos tam tikrų klaidingų įsitikinimų… Jūsų dėmesiui, dažniausi baidarių mitai:

Mitas nr. 1 baidarėmis plaukiama tik tada, kai geras oras. Nors būtų puiku, kad diena visada būtų tobula, baidarės Aukštaitijoje Jūsų laukia visais metų laikais, net lyjant. Yra daug įrangos ir drabužių, kuriuos galite dėvėti kiekvienai ne saulėtai kelionei baidarėmis.

Mitas nr. 2 baidarės Aukštaitijoje nėra tinkamos žvejybai. Dar kartą apsvarstykite šį teiginį. Baidarės ar jos forma gyvuoja tūkstančius metų. Anuomet jie nebuvo statomi pramogai, jie buvo specialiai sukurti žvejybai ir medžioklei ir gali būti naudojami iki šiol. Dabar yra daug įvairių baidarių, vienos skirtos nuotykiams, kitos žvejybai ir daugybė kitų.

Mitas nr. 3 baidarės Aukštaitijoje yra sunkiai valdomos. Baidarė skirta įveikti didelius atstumus, naudojant kuo mažiau energijos iš jūsų. Ją valdyti patogu net plaukiant pirmą kartą.

Mitas nr. 4 būsite įstrigę savo baidarėje, jei ji apvirs. Ne, to nepadarysite ir nesijaudinkite! Kad ir kaip būtų, jei baidarė apvirs, jūs tiesiog nukrisite. Prie jūsų kojų ar liemens nėra pritvirtintų dirželių ar apkaustų, kurie būtų prijungti prie baidarės. Be to, jie negali nuskęsti. Jei negalite įsitraukti į baidarę, galite ją panaudoti plūduriuoti arba lengvai nuplaukti atgal į krantą.

Mitas nr. 5 Jums reikia ypač ištvermingos viršutinės kūno dalies jėgos, kad galėtumėte plaukti baidarėmis. Jūs iš tikrųjų visko nedarote vienas, plaukimas tai visos komandos darbas. Norėdami sėkmingai valdyti baidarę, turėsite naudoti rankų, kojų ir nugaros derinį.

Mitas nr. 6 baidarės nėra stabilios. Tai netiesa! Šiuolaikinės baidarės buvo sukurtos taip, kad jos viduje išlaikytų savo ir jūsų pusiausvyrą. Jie buvo sukurti taip, kad užtikrintų stabilumą ir pusiausvyrą.

Mitas nr. 7 baidarės yra labai nepatogios. Nors tai galėjo būti tiesa pačioje ankstyvosiomis baidarių sporto dienomis, dėl jų populiarumo, metams bėgant metams buvo atlikta daug pakeitimų ir patobulinimų, kad jos būtų patogesnės. Baidarės Aukštaitijoje yra išties komfortiškos! O nuovargį po plaukimo pamiršite pasirinkę baidarių nuoma su sodyba.

Mitas nr. 8 plaukimas baidarėmis skirtas tik patyrusiems sportininkams. Neteisinga! Tai gana lengvas užsiėmimas ir sportas, kuriuo gali mėgautis ir užsiimti beveik kiekvienas. Norint pasiekti profesionalų lygį, teks rimtai praleisti laiką ant vandens, bet to ir reikia tikėtis.

Mitas nr. 9 baidarės Aukštaitijoje reiškia, kad Jūs labai sušlapsite. Netiesa! Jei norite nesušlapti, galite būti pakankamai atsargūs, kad to išvengtumėte. Taip pat yra įranga, skirta apsaugoti jus nuo sušlapimo.

Mitar nr. 10 sodybos po plaukimo nereikia. Baidarių nuoma su sodyba užtikrina malonų poilsį su artimiausiais bičiuliais, todėl tuo pasinaudoti tiesiog būtina!