Ar žinai, kad:

  • UAB “Ikarai” vien per 2021-2022 metų sezoną atliko virš 20 trąšų bandymų laukuose?
  • O ar žinai, kad bandymo laukuose plotas siekia nuo 15 iki 50 ha?

Didžiuojamės:

  • Daugiau nei 50 sukurtų unikalių trąšų formulių
  • Šiam rezultatui pasiekti atliekame daugiau nei 500 naujų trąšų formulių bandymų per metus.

UAB “Ikarai” nuolat atlieka trąšų bandymus ne tik laboratorijoje, bet ir laukuose. Priešingai nei laboratorijoje, laukuose tiriami kitų rūšių augalai, bandymų plotai čia pasižymi gerokai didesnėmis apimtimis. IKAR bandymai laukuose vyksta visoje Lietuvoje. Laukas – atvira, plataus horizonto erdvė, atverianti visai kitas bandymų galimybes, nors kartais kai kuriems bandymams ir tyrimams užtenka visai nedidelių laukelių, kurių plotas siekia apie 10 kvadratinių metrų.

Tyrimai, bandymai ne tik laboratorijoje, bet ir laukuose – užtikrinti ir drąsūs žingsniai kasdien eiti link įmonės tikslų, remiantis vertybėmis. Visų šių bandymų visumos dėka bendrovė turi galimybę pasiūlyti daugiau aukštos kokybės produktų vartotojams, atliepiant jų kasdienius ir svarbiausius poreikius, sprendžiant sutinkamus iššūkius.

Pavyzdžiui, šiuo metu kuriamos trąšos, turėsiančios teigiamą biostimuliacinį poveikį augalams. Tokiems naujiems tyrimams būtinas didelis tikslumas, kruopštumas. Skirdami visą savo patirtį ir dėmesį tokiems bandymams – turime galimybę atrasti būtent tokį rezultatą, kuris atitiks mūsų viziją, idėją pavers realybe, o vartotojo iššūkį – sprendiniu.

Bandymai laboratorijoje ir bandymai laukuose – tas pats?

Laboratorijoje vykstantys ciklai – niekada nesustojantis procesas, nes čia esame šeimininkai, galintys susikurti visas mums palankias sąlygas. Bandymai laukuose – priklauso ne tik nuo mūsų, bet ir daugybės aplinkos faktorių, prie kurių taip pat reikia prisitaikyti. Laukuose tenka prisitaikyti prie augalų augimo tarpsnio ir, žinoma – oro sąlygų. Oras nesiderina prie nieko, prie jo turime prisiderinti mes. Atliekant bandymus laukuose, atsižvelgiama į oro sąlygas, nusiteikiama būti itin lankstiems ir pasiruošusiems kurti procesus iš naujo, jei, pavyzdžiui, pasikeitęs oras atpūstų nelauktus debesis.

Bandymai laukuose – didesnis pranašumas?

Bandymai laboratorijose ypač vertingi, nes jie ten gali vykti nenutrūkstamai. Nuolatiniai ciklai ir testai leidžia efektyviai atrasti, išspręsti, kurti. Pasiekti rezultatą, kuris atitiktų ar net pranoktų lūkesčius, būtų sėkmingas ir, svarbiausia, teisingas – begalinio atsakingumo, atidumo ir kruopštumo reikalaujanti misija. Bandymų laukuose metu gauti rezultatai yra patys tikriausi, kadangi tai atskleidžia kuriamos produkcijos veiksmingumą realiomis lauko sąlygomis.

Bandymų laukuose metu galima matyti realų derliaus potencialą, augalų reakcijas į kuriamas trąšas. Laukas, tai ta vieta, kurioje rezultatai yra išgaunami nereguliuojant jokių sąlygų. Taigi, nepaisant oro, kuomet lyja ir  žemė tampa itin drėgna, ar šalnos kandžiojasi, ar alina sausra ir kaitra, pamatomas tikrasis rezultatas. Šį rezultatą galime matyti ne tik mes, bet atsiranda galimybė realius rezultatus parodyti ūkininkui, partneriui, distributoriui. Būtent tokių bandymų dėka ir atsiskleidžia sukurtų produktų kokybė, parodomas efektyvumas ir kuriama vertė augalams.