Ar vanduo, kurį geriate yra geriamas?

Ar susimąstėte kada, ar vanduo, kurį geriate yra saugus vartoti? Vandens kokybės stebėjimas XXI amžiuje yra didėjantis iššūkis dėl didelio skaičiaus chemikalų, naudojamų mūsų kasdieniame gyvenime ir prekyboje. Šie chemikalai gali patekti į mūsų vandenis, o aukšta vandens kokybė yra labai svarbi žmonių ekonominei, sveikatos ir socialinei gerovei. Norint išlaikyti patikimus ir saugius vandens šaltinius ir pašalinti galimą pavojų sveikatai, susijusį su vandens užterštumu, labai svarbu stebėti savo vandens kokybę ir reguliariai jį tikrinti.

VANDENS TYRIMAS ATSAKYS Į VISUS KLAUSIMUS

Vandens tyrimo tikslas, visų pirma – išspręsti problemą, susijusią su vandens kokybe.

Visų antra, apsisaugosite nuo visų galimų užteršimo pasekmių bei gausite atsakymus iš specialistų, kokią valymo ar filtravimo sistemą pasirinkti, kokia įranga būtų tinkamiausia.

Prieš atliekant tyrimą, labai svarbu patikrinti vandens panaudojimo paskirtį: tai gali būti vanduo, skirtas laistyti dirvožemį, girdyti gyvulius ar skirtas gerti. Įvertinus vandens būklę yra parenkamas sprendimas.

Paprastai atliekami vandens kokybės tyrimai: temperatūros ir pH tikrinimas, chlorido ir druskos patikra, ištirpęs deguonis, bendras užterštumas, nitratai ir fosfatai, pesticidai ir metalai.

KAS KIEK LAIKO REIKIA DARYTI VANDENS TYRIMĄ?

Standartiniai geriamojo vandens patikrinimai turėtų būti atliekami bent kartą per metus, nepriklausomai nuo vandens šaltinio. Vandentiekio vandenyje paprastai tiriamas chloro kiekis, vandens pH ir bakterijos.

Patartina kasmet tikrinti šulinio vandens tiekimą, net jei neįtariama, kad jie yra užteršti. Yra tam tikrų vandens problemų, kurių negalima aptikti neatlikus bandymo. Šulinių vandens tiekimas paprastai tikrinamas, ar nėra trąšų ir pesticidų, bakterijų ir standartinių cheminių medžiagų rinkinio.

Turite namuose baseiną? Jo vandens tyrimas taip pat yra labai svarbus, nes jis apima tinkamai veikiančio baseino priežiūrą ir sanitarinius poreikius. Dabar baseinų bandymai visiškai priklauso nuo to, kaip intensyviai jis naudojamas. Tai taip pat priklauso nuo vandens temperatūros ir paros oro. Šiltas vanduo yra bakterijų šaltinis, todėl karštuoju metų laiku reikia būti ypač atsargiems. Didelę reikšmę turi ir chloro kiekis vandenyje. Kiekvienas turėtų rasti joje balansą: jo turi pakakti dezinfekavimo tikslams, bet ne per daug, kad nesukeltų sveikatos sutrikimų.

Be to, pajutus, kad vandens būklė pasikeitė: vanduo drumstėjo ar atsirado keistas kvapas, labai rekomenduojama atlikti neplaninį vandens tyrimą.

AR VERTA ATLIKTI VANDENS TYRIMĄ?

Tokį klausimą turėtų užduoti kiekvienas suinteresuotas pilietis. Mes visi turime teisę į švarų vandenį, tačiau dėl vandens teršalų sunku vartoti tokį vandenį. Nepaisant to, mes turime būti užtikrinti, kad naudojame švarų vandenį ir mūsų geriamas vanduo yra tikrai geriamas.