5 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš nuomojant komercines patalpas Vilniuje

Komercinės patalpos Vilniuje ypač paklausios, todėl nenuostabu, kad pasiūla nemaža. Tačiau, kaip išsirinkti patalpas nuomai, jog nereikėtų gailėtis? Jeigu norite, kad komercinės patalpos Vilniuje atitiktų jūsų poreikius, prieš nuomojant atsakykite į šiuos klausimus.

Ar į kainą įskaičiuotas PVM mokestis?

Kai kurie perka pastatus ir tuomet nuomoja juose patalpas. Tai jų verslas, todėl greičiausiai jums reikės mokėti PVM mokestį. Pasidomėkite, ar jis jau įskaičiuotas į patalpų kainą. Jeigu ne, tuomet apskaičiuokite sumą ir pagalvokite, ar tai nebus per brangu.

Kuriam terminui nuomojamos patalpos?

Ne mažiau svarbus klausimas, kuriam laikui bus nuomojamos patalpos? Ir nepamirškite pasidomėti, ar bus galimybė pratęsti sutartį. Nei vienas darbuotojas nenorės kas metus kraustytis vis į kitą biurą. Tai nepatogu ne tik darbuotojams, bet ir klientams. Todėl, jeigu nenorite, kad patalpų keitimas prisidėtų prie verslo nesėkmės, tuomet iš karto pasidomėkite, ar bus galima pratęsti terminą. Kai kurie ieško trumpalaikių nuomininkų apie tai iš karto turėtumėte sužinoti, o ne pasibaigus nuomos sutarčiai.

Ar galima atlikti remontą?

Jeigu nuomosite komercines patalpas, tuomet iš karto turite pasidomėti, ar bus galima daryti nedidelius remonto darbus. Darbdaviams svarbu, kad darbuotojai jaustųsi patogiai, todėl kartais tenka įvykdyti kelis remonto darbus, jog darbuotojams būtų daugiau erdvės. Apie tai pasidomėkite iš anksto. Kai kurie nuomotojai nenori, kad būtų keičiamas patalpų dizainas ir atliekami bet kokie darbai.

Dydis – nesikeis

Nepamirškite, kad komercinių patalpų dydis nesikeis, todėl iš karto pagalvokite, kokio dydžio biuras jums reikalingas ne tik šiandien, bet ir ateityje. Jeigu norite plėsti verslą, didinti darbuotojų skaičių, atsižvelkite į tai iš anksto. Tokiu būdu ne tik bus aiškiau, kokio dydžio biurą nuomoti, bet ir galėsite būti tiki, jog net ir pusės metų darbuotojams užteks vietos.

Ar vieta bus tinkama ne tik klientams, bet ir darbuotojams?

Klientams apsilankyti pas jus gali tekti kartą per metus, tuo tarpu darbuotojams atvažiuoti kiekvieną dieną. Nustebsite, tačiau kartais tenka atsisveikinti su darbuotojais vien dėl to, jog jam nėra patogi įmonės vieta.